Samuxda çayda boğulan şəxs
Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) hərbi qulluqçusu Samux rayonu ərazisində baş vermiş hadisə nəticəsində həyatını itirib.
Medianews.az xəbər verir ki, DSX-nin yaydığı məlumata görə, iyulun 1-də Sərhəd Qoşunlarının hərbi qulluqçusu, kiçik gizir Vüsal Zabil oğlu Nəzərovun olduğu avtomobil idarəetmədən çıxaraq çay yatağına aşıb.
Bildirilib ki, məlumat daxil olan kimi Dövlət Sərhəd Xidməti və Fövqəladə Hallar Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən hadisə yerində axtarış-xilasetmə əməliyyatı keçirilib. Görülən tədbirlər nəticəsində hərbi qulluqçunun meyiti aşkar olunub.
Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəhbərliyi Vüsal Nəzərovun vəfatı ilə əlaqədar ailəsinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verib.//unikal

A serviceman of the State Border Service (SBS) died as a result of an incident that occurred in the territory of Samux district.
Medianews.az reports that according to the information released by the SBS, on July 1, the car driven by the SBS military serviceman, junior sergeant Vusal Zabil oglu Nazerov, went out of control and overturned into a riverbed.
It was reported that as soon as the information was received, the State Border Service and the Ministry of Emergency Situations conducted a search and rescue operation at the scene. As a result of the measures taken, the body of the serviceman was found.
The leadership of the State Border Service expressed deep condolences to the family and relatives on the death of Vusal Nazerov.//unikal