Samuxda çayda boğulan şəxs
Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) hərbi qulluqçusu Samux rayonu ərazisində baş vermiş hadisə nəticəsində həyatını itirib.
Medianews.az xəbər verir ki, DSX-nin yaydığı məlumata görə, iyulun 1-də Sərhəd Qoşunlarının hərbi qulluqçusu, kiçik gizir Vüsal Zabil oğlu Nəzərovun olduğu avtomobil idarəetmədən çıxaraq çay yatağına aşıb.
Bildirilib ki, məlumat daxil olan kimi Dövlət Sərhəd Xidməti və Fövqəladə Hallar Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən hadisə yerində axtarış-xilasetmə əməliyyatı keçirilib. Görülən tədbirlər nəticəsində hərbi qulluqçunun meyiti aşkar olunub.
Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəhbərliyi Vüsal Nəzərovun vəfatı ilə əlaqədar ailəsinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verib.//unikal

Военнослужащий Государственной Пограничной Службы (ГПС) погиб в результате происшествия на территории Самухского района.
Medianews.az сообщает, что согласно информации, распространённой ГПС, 1 июля автомобиль, в котором находился военнослужащий Пограничных войск, младший сержант Вусал Забил оглу Назаров, вышел из-под контроля и опрокинулся в русло ручья.
Сообщается, что сразу после поступления информации сотрудники Государственной Пограничной Службы и Министерства по чрезвычайным ситуациям провели поисково-спасательную операцию на месте происшествия. В результате предпринятых мер тело военнослужащего было обнаружено.
Руководство Государственной Пограничной Службы выразило глубокие соболезнования семье и близким Вусала Назарова в связи с его смертью.//unikal