Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün Ayaz Mustafayev “Space” televiziyasına direktor təyin edilib.
Medianews.az bildirir ki, Ayaz Mustafayev 1986-cı ildə Mingəçevir şəhərində anadan olub. 2004–2008-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq hüquq və beynəlxalq münasibətlər fakültəsində Beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə təhsil alaraq, oranı fərqlənmə diplomu ilə bitirib. 2010–2011-ci illərdə Malta Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Aralıq Dənizi Diplomatik Akademiyasında “Diplomatiya” ixtisası üzrə magistr təhsili alıb. Eyni zamanda ADA Univetsitetinin “Advanced Foreign Service Program”ının məzunudur.
Əmək fəaliyyətinə 2009-cu ildə başlayan Ayaz Mustafayev Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyində, eləcə də ölkəmizin Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığındakı Səfirliyində müxtəlif yüksək vəzifələrdə çalışıb. Daha sonra isə Böyük Britaniyadakı əmək fəaliyətini İctimai Televiziyanın və AZTV-nin London bürosunda davam etdirib. Bu müddət ərzində mətbuat və media sahəsində geniş beynəlxalq təcrübə qazanıb. Son olaraq Elm və Təhsil Nazirliyinin tabeliyində Təhsil Tələbə Krediti Fondunda rəhbər vəzifədə çalışıb.
Müxtəlif ölkələrdə beynəlxalq təcrübə qazanmış Ayaz Mustafayev peşəkar inkişafı çərçivəsində bir sıra ixtisasartırma proqramlarında iştirak edib və sertifikatlar əldə edib. Bunlara Young Diplomats Forum (London), həmçinin insan resurslarının və layihələrin idarə olunması üzrə təlim (Sinqapur Xarici İşlər Nazirliyi) daxildir.

As we have reported, today Ayaz Mustafayev has been appointed director of "Space" television.
Medianews.az reports that Ayaz Mustafayev was born in 1986 in the city of Mingachevir. From 2004 to 2008, he studied International Relations at the Faculty of International Law and International Relations of Baku State University, graduating with honors. From 2010 to 2011, he pursued a master's degree in "Diplomacy" at the Mediterranean Diplomatic Academy operating under the University of Malta. At the same time, he is a graduate of the "Advanced Foreign Service Program" at ADA University.
Ayaz Mustafayev began his professional career in 2009, working in various senior positions at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, as well as at our country's Embassy in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. Subsequently, he continued his work activities in the UK at the London bureau of Public Television and AZTV. During this period, he gained extensive international experience in the field of press and media. Most recently, he worked in a managerial position at the Education Student Loan Fund under the Ministry of Science and Education.
Having gained international experience in various countries, Ayaz Mustafayev has participated in a number of professional development programs and obtained certificates. These include the Young Diplomats Forum (London), as well as training in human resources and project management (Ministry of Foreign Affairs of Singapore).