Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün Ayaz Mustafayev “Space” televiziyasına direktor təyin edilib.
Medianews.az bildirir ki, Ayaz Mustafayev 1986-cı ildə Mingəçevir şəhərində anadan olub. 2004–2008-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq hüquq və beynəlxalq münasibətlər fakültəsində Beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə təhsil alaraq, oranı fərqlənmə diplomu ilə bitirib. 2010–2011-ci illərdə Malta Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Aralıq Dənizi Diplomatik Akademiyasında “Diplomatiya” ixtisası üzrə magistr təhsili alıb. Eyni zamanda ADA Univetsitetinin “Advanced Foreign Service Program”ının məzunudur.
Əmək fəaliyyətinə 2009-cu ildə başlayan Ayaz Mustafayev Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyində, eləcə də ölkəmizin Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığındakı Səfirliyində müxtəlif yüksək vəzifələrdə çalışıb. Daha sonra isə Böyük Britaniyadakı əmək fəaliyətini İctimai Televiziyanın və AZTV-nin London bürosunda davam etdirib. Bu müddət ərzində mətbuat və media sahəsində geniş beynəlxalq təcrübə qazanıb. Son olaraq Elm və Təhsil Nazirliyinin tabeliyində Təhsil Tələbə Krediti Fondunda rəhbər vəzifədə çalışıb.
Müxtəlif ölkələrdə beynəlxalq təcrübə qazanmış Ayaz Mustafayev peşəkar inkişafı çərçivəsində bir sıra ixtisasartırma proqramlarında iştirak edib və sertifikatlar əldə edib. Bunlara Young Diplomats Forum (London), həmçinin insan resurslarının və layihələrin idarə olunması üzrə təlim (Sinqapur Xarici İşlər Nazirliyi) daxildir.

Как мы сообщали, сегодня Айяз Мустафаев был назначен директором телевизионной станции «Space».
Medianews.az сообщает, что Айяз Мустафаев родился в 1986 году в городе Мингечаур. С 2004 по 2008 год он обучался на факультете международного права и международных отношений Бакинского государственного университета по специальности международные отношения, который окончил с отличием. В 2010–2011 годах он получил степень магистра по специальности «Дипломатия» в Средиземноморской дипломатической академии при Университете Мальты. В то же время он является выпускником программы «Advanced Foreign Service Program» Университета ADA.
Свою трудовую деятельность Айяз Мустафаев начал в 2009 году, работая в Министерстве иностранных дел Азербайджанской Республики, а также в посольстве нашей страны в Великобритании и Северной Ирландии на различных высоких должностях. Позже он продолжил работу в Великобритании в лондонском бюро Общественного телевидения и AZTV. За это время он приобрел обширный международный опыт в области прессы и медиа. В последнее время он занимал руководящую должность в Фонде студенческих кредитов при Министерстве науки и образования.
Айяз Мустафаев, имея международный опыт в нескольких странах, участвовал в ряде программ повышения квалификации и получил сертификаты в рамках профессионального развития. Среди них Young Diplomats Forum (Лондон), а также обучение по управлению человеческими ресурсами и проектами (Министерство иностранных дел Сингапура).