Sumqayıtda xəsarət alanların
Sumqayıt şəhəri, 7, 8 və 12-ci məhəllələrin kəsişməsində tonqal yandırılan zaman partlayış baş verməsi səbəbilə Sumqayıt Tibb Mərkəzinin nəzdindəki Uşaq Xəstəxanasında 2 nəfərin müalicəsi davam etdirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, dəqiqləşdirilməmiş kəllədaxili travma diaqnozu təyin olunan 2013-cü il təvəllüdlü şəxsin (qadın cinsli) vəziyyəti orta ağır qiymətləndirilir.
Qarının küt travması diaqnozu təyin olunan 2013-cü il təvəllüdlü şəxsin (kişi cinsli) vəziyyəti isə stabil qiymətləndirilir.
Qeyd edək ki, bilək və əlin dəqiqləşdirilməmiş termiki yanığı diaqnozu təyin edilən 2014-cü il təvəllüdlü şəxs (kişi cinsli) daha ixtisaslı tibbi xidmət almaq üçün Nərimanov Tibb Mərkəzinin nəzdində olan Yanıq Mərkəzinə təxliyə olunub.

In Sumgayit, those injured the latest situation
In Sumgait city, at the intersection of the 7th, 8th, and 12th neighborhoods, two people are undergoing treatment at the Children's Hospital under the Sumgait Medical Center due to an explosion that occurred while a bonfire was being lit.
According to Medianews.az, the condition of a person born in 2013 (female), diagnosed with an unspecified intracranial trauma, is assessed as moderately severe.
The condition of a person born in 2013 (male), diagnosed with blunt abdominal trauma, is assessed as stable.
It should be noted that a person born in 2014 (male), diagnosed with an unspecified thermal burn on the wrist and hand, was evacuated to the Burn Center under the Narimanov Medical Center to receive more specialized medical care.