Medianews.az-ın məlumatına görə, "Wall Street Journal" qəzeti Ağ Ev liderinin şəxsi hesabındakı paylaşımları əslində kimin yazdığını açıqlayıb.
Bildirilib ki, Trampın kopirayterləri olsa da, onun razılığı olmadan mətnlər dərc edə bilməzlər.
Tramp bəzən öz hesabında paylaşım edir, bəzən isə onları işçilərinə diktə edir. Yüksəkvəzifəli köməkçilər onu impulsiv paylaşımlardan çəkindirirlər. Lakin prezident sonda sosial media platformasında nələrin dərc olunacağına özü qərar verir.
Fevralın 28-dən bəri prezidentin İran və İsrail haqqında təxminən 90 paylaşım dərc etdiyi bildirilir ki, bu da İranda əməliyyatın başlamasından bəri paylaşımlarının təxminən dörddə birini təşkil edir./Oxu.Az

Who writes the posts on Trump's social media account?
A small group of White House aides have access to U.S. President Donald Trump's "Truth Social" account.
According to Medianews.az, the "Wall Street Journal" newspaper revealed who actually writes the posts on the White House leader's personal account.
It was stated that although Trump has copywriters, they cannot publish texts without his approval.
Sometimes Trump posts on his own account, sometimes he dictates to his staff. Senior aides prevent him from impulsive posts. However, the president ultimately decides what will be published on the social media platform.
Since February 28, it is reported that the president has published approximately 90 posts about Iran and Israel, which accounts for about one-quarter of his posts since the operation began in Iran./Oxu.Az