Medianews.az-ın məlumatına görə, "Wall Street Journal" qəzeti Ağ Ev liderinin şəxsi hesabındakı paylaşımları əslində kimin yazdığını açıqlayıb.
Bildirilib ki, Trampın kopirayterləri olsa da, onun razılığı olmadan mətnlər dərc edə bilməzlər.
Tramp bəzən öz hesabında paylaşım edir, bəzən isə onları işçilərinə diktə edir. Yüksəkvəzifəli köməkçilər onu impulsiv paylaşımlardan çəkindirirlər. Lakin prezident sonda sosial media platformasında nələrin dərc olunacağına özü qərar verir.
Fevralın 28-dən bəri prezidentin İran və İsrail haqqında təxminən 90 paylaşım dərc etdiyi bildirilir ki, bu da İranda əməliyyatın başlamasından bəri paylaşımlarının təxminən dörddə birini təşkil edir./Oxu.Az

Небольшая группа помощников Белого дома имеет доступ к аккаунту президента США Дональда Трампа в "Truth Social".
По информации Medianews.az, газета "Wall Street Journal" раскрыла, кто на самом деле пишет публикации на личном аккаунте лидера Белого дома.
Отмечается, что у Трампа есть копирайтеры, однако они не могут публиковать тексты без его согласия.
Иногда Трамп сам публикует записи в своем аккаунте, а иногда диктует их своим сотрудникам. Высокопоставленные помощники удерживают его от импульсивных публикаций. Тем не менее, президент в конечном итоге самостоятельно решает, что публиковать в социальной медиа-платформе.
Сообщается, что с 28 февраля президент опубликовал около 90 записей об Иране и Израиле, что составляет примерно четверть всех его публикаций с начала операции в Иране./Oxu.Az