Üç nəfərin ölümünə səbəb olan sürücüyə
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində 3 nəfərin ölümü ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsini törətməkdə təqsirləndirilən 69 yaşlı Vaqif Məmmədova hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə ona 6 il 6 ay həbs cəzası verilib. Məhkəmə zalında qandallanan sürücünün nəqliyyat vasitəsi idarə etmək hüququ da 4 il müddətinə məhdudlaşdırılıb.
Qeyd edək ki, dövlət ittihamçısı çıxışında təqsirləndirilən V.Məmmədovun 5 il sürücülük hüququndan məhrum edilməklə 8 il müddətinə azadlıqdan məhrum olmasını tələb etmişdi.
Zərərçəkənlərin hüquqi varisləri isə Vaqif Məmmədovun daha ağır cəzaya məhkum olunmasını istəmişdi.
Qeyd edək ki, hadisə yağışlı hava şəraitində Böyükşor gölünün üzərindən keçən yolda baş vermişdi və qəza anbaan lentə alınmışdı. Belə ki, V.Məmmədov idarə etdiyi “AZ-İnşaat” MMC-yə məxsus olan “Mercedes Axor” markalı yük avtomobilini yüksək sürətlə idarə edərək yol hərəkəti qaydalarını pozaraq, əks tərəfdən gələn “Wolksvagen” markalı maşınla toqquşub. Nəticədə, sürücü Nəriman Gülməmmədov və sərnişinlər - Rüstəm Məmmədov və Orxan Mirzəyev ağır bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanada dünyalarını dəyişiblər.//Qafqazinfo

A verdict has been delivered against 69-year-old Vagif Mammadov at the Baku Serious Crimes Court, who was accused of causing a traffic accident that resulted in the deaths of 3 people.
The court sentenced him to 6 years and 6 months of imprisonment. The driver, who was handcuffed in the courtroom, was also deprived of his right to drive a vehicle for 4 years.
It should be noted that the public prosecutor, in his statement, demanded that the accused V. Mammadov be sentenced to 8 years imprisonment with the deprivation of his driving rights for 5 years.
The legal heirs of the victims requested that Vagif Mammadov be sentenced to a harsher punishment.
It should be added that the incident occurred on a road passing over the Büyükshor lake in rainy weather conditions and the accident was recorded moment by moment on a video. Specifically, V. Mammadov, driving a "Mercedes Axor" truck belonging to "AZ-İnşaat" LLC, was driving at high speed, violating traffic rules, and collided with a "Volkswagen" vehicle coming from the opposite direction. As a result, the driver Nariman Gulmammadov and passengers - Rustam Mammadov and Orkhan Mirzayev suffered severe bodily injuries and died in the hospital. //Qafqazinfo