Ukrayna ordusu daha 9 yaşayış məntəqəsini azad edib
Aleksandrovka yaşayış məntəqəsi istiqamətində əks-hücum zamanı Ukrayna ordusu doqquz yaşayış məntəqəsini Rusiya qoşunlarından azad edib və daha üç məntəqə tamamilə təmizləyib.
Bu barədə Ukrayna Hava-Desant Qüvvələrinin 7-ci Çevik Reaksiya Korpusunun “Facebook” səhifəsində məlumat verilib.
Hərbçilər bildiriblər ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin əks-hücum əməliyyatı Aleksandrovka istiqamətində davam edir.
Martın 25-də Ukrayna qoşunları doqquz yaşayış məntəqəsini (Dnepropetrovsk vilayətində yeddi və Zaporojye vilayətində iki) Rusiya qüvvələrindən tamamilə təmizləyib.

Во время контрнаступления в направлении населённого пункта Александровка украинская армия освободила от российских войск девять населённых пунктов и полностью очистила ещё три.
Об этом сообщается на странице 7-го Легкого Реактивного Корпуса Воздушно-десантных войск Украины в «Facebook».
Военнослужащие заявили, что контрнаступательная операция Вооружённых сил Украины продолжается в направлении Александровки.
25 марта украинские войска полностью очистили от российских сил девять населённых пунктов (семь в Днепропетровской области и два в Запорожской области).