Vens və Netanyahu İranla mümkün razılığı müzakirə ediblər
ABŞ-nin vitse-prezidenti Cey. Diş Vens və İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu telefon danışığında İranla mümkün razılığı müzakirə ediblər.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə jurnalist Barak Ravid məlumat yayıb.
Onun "X" platformasında yazdığına görə, tərəflər İranla danışıqları açmağa yönəlmiş səyləri müzakirə ediblər.
"Mənbənin qeyd etdiyi kimi, Vens və Netanyahu İranla müharibəni bitirmək məqsədi daşıyan mümkün razılığın komponentlərini nəzərdən keçiriblər" - deyə Ravid əlavə edib.
ABŞ Prezidenti Donald Tramp "Truth Social" platformasında daha əvvəl yazmışdı ki, Vaşinqton və Tehran son iki gün ərzində döyüş əməliyyatlarının dayandırılması haqqında "çox yaxşı və məhsuldar danışıqlar" aparıblar.

Венс и Нетаньяху обсуждали возможное соглашение с Ираном
Вице-президент США Джеймс Диш Венс и премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху обсудили по телефону возможное соглашение с Ираном.
Об этом сообщил журналист Барак Равид, передает Oxu.Az.
По его словам, опубликованным на платформе "X", стороны обсудили усилия, направленные на открытие переговоров с Ираном.
"По словам источника, Венс и Нетаньяху рассмотрели компоненты возможного соглашения, целью которого является прекращение войны с Ираном", — добавил Равид.
Ранее президент США Дональд Трамп написал на платформе "Truth Social", что Вашингтон и Тегеран за последние два дня провели "очень хорошие и продуктивные переговоры" о прекращении боевых действий.