“X”ə “dislike” düyməsi
Amerikalı milyarder İlon Mask sahibi olduğu “X” (keçmiş “Twitter”) sosial media platformasında istifadəçilərin uzun müddətdir gözlədiyi “bəyənməmə” (dislike) düyməsinin yaxın zamanda istifadəyə veriləcəyini açıqlayıb.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, yeni funksiya sayəsində istifadəçilər platformadakı paylaşımlara mənfi rəy bildirmək imkanı əldə edəcəklər.
Mask bildirib ki, bu yenilikdən sui-istifadə edilməsinin və paylaşımlara qarşı kütləvi hücumların qarşısını almaq üçün müəyyən məhdudiyyət tətbiq olunacaq.
Belə ki, “bəyənməmə” düyməsi ilkin mərhələdə yalnız təsdiqlənmiş (verifikasiya olunmuş) hesablar üçün aktiv olacaq.

Кнопка "не нравится" для "X"
Американский миллиардер Илон Маск, владелец социальной платформы «X» (ранее «Twitter»), объявил, что скоро будет введена кнопка «не нравится» (dislike), которой пользователи ждали уже долгое время.
Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo» сообщает, что с помощью новой функции пользователи смогут оставлять отрицательные отзывы на публикации на платформе.
Маск отметил, что для предотвращения злоупотреблений и массовых атак на публикации будут введены определённые ограничения.
Так, кнопка «не нравится» на начальном этапе будет активна только для подтверждённых (верифицированных) аккаунтов.