18 ay sonra ilk dəfə ayağa qalxdı -
Türk kinosunun əfsanəvi simalarından olan Kadir İnanır ağır müalicə və reabilitasiya prosesindən sonra ilk dəfə ayaq üstə görüntülənib.
Milli.Az Türkiyə mediasına istinadla xəbər verir ki, beynində qan laxtası səbəbilə 24 mart 2024-cü ildə xəstəxanaya yerləşdirilən və uzun müddət reanimasiyada qalan 76 yaşlı aktyor təxminən bir ildir ki, fizioterapiya alır.
Sənətçini CHP İstanbul İl Şöbəsinin keçmiş sədri Canan Kaftancıoğlu ziyarət edib. Kaftancıoğlunun sosial şəbəkədə paylaşdığı fotoda Kadir İnanırın ayaq üstə durduğu və sağlam, enerjili göründüyü diqqət çəkir.
Məlumata görə, Kadir İnanırın fizioterapiya prosesi bir müddət də davam edəcək. Onun yenidən çəkiliş meydançalarına qayıdıb-qayıtmayacağı isə hələlik açıqlanmayıb.

Легенда турецкого кино Кадир Инаныр впервые после длительного лечения и реабилитации был замечен стоящим на ногах.
Согласно сообщению сайта Milli.Az со ссылкой на турецкие СМИ, 76-летний актер, который попал в больницу 24 марта 2024 года из-за тромба в мозгу и долгое время находился в реанимации, уже около года проходит физиотерапию.
Артиста навестила бывший глава отделения Республиканской народной партии (ЧПП) в Стамбуле Джанан Кафтанджоглу. На опубликованной ею в социальных сетях фотографии Кадир Инаныр стоит на ногах и выглядит здоровым и полным энергии.
По информации, физиотерапия Кадира Инаныра продолжится еще некоторое время. О том, вернется ли он на съемочные площадки, пока не сообщается.