18 ay sonra ilk dəfə ayağa qalxdı -
Türk kinosunun əfsanəvi simalarından olan Kadir İnanır ağır müalicə və reabilitasiya prosesindən sonra ilk dəfə ayaq üstə görüntülənib.
Milli.Az Türkiyə mediasına istinadla xəbər verir ki, beynində qan laxtası səbəbilə 24 mart 2024-cü ildə xəstəxanaya yerləşdirilən və uzun müddət reanimasiyada qalan 76 yaşlı aktyor təxminən bir ildir ki, fizioterapiya alır.
Sənətçini CHP İstanbul İl Şöbəsinin keçmiş sədri Canan Kaftancıoğlu ziyarət edib. Kaftancıoğlunun sosial şəbəkədə paylaşdığı fotoda Kadir İnanırın ayaq üstə durduğu və sağlam, enerjili göründüyü diqqət çəkir.
Məlumata görə, Kadir İnanırın fizioterapiya prosesi bir müddət də davam edəcək. Onun yenidən çəkiliş meydançalarına qayıdıb-qayıtmayacağı isə hələlik açıqlanmayıb.

Stood up for the first time after 18 months -
Kadir İnanır, one of the legendary figures of Turkish cinema, has been seen standing for the first time after a severe treatment and rehabilitation process.
According to Milli.Az, citing the Turkish media, the 76-year-old actor, who was hospitalized on March 24, 2024, due to a blood clot in the brain and spent a long time in intensive care, has been receiving physiotherapy for about a year.
The artist was visited by Canan Kaftancıoğlu, the former chairwoman of the CHP Istanbul Provincial Branch. In the photo shared by Kaftancıoğlu on social media, Kadir İnanır is seen standing on his feet, appearing healthy and energetic, which draws attention.
According to the information, Kadir İnanır's physiotherapy process will continue for a while longer. Whether he will return to film sets has not yet been announced.