1991-ci ildən bəri kimlər Azərbaycanın baş naziri olub?
Bəzi media quruluşları baş nazirin dəyişəcəyi ehtimalını irəli sürür. 2019-cu il oktyabrın 8-dən bu postu Əli Əsədov tutur.
1956-cı il təvəllüdlü Əli Əsədov iqtisad elmləri namizədidir. Milli Məclisin deputatı, prezidentin iqtisadi məsələlər üzrə köməkçisi, Prezident Administrasiyası rəhbərinin müavini, prezidentin iqtisadi məsələlər üzrə köməkçisi-administrasiyanın şöbə müdiri olub. Yeni Azərbaycan Partiyası Siyasi Şurasının üzvüdür.
Medianews.az bildirir ki, 1991-ci ildə dövlət müstəqilliyini bərpa edəndən Azərbaycanda daha 8 şəxs baş nazir vəzifəsində çalışıb, 2 nəfər isə baş nazir səlahiyyətlərinin icraçısı olub.
1990-cı ilin yanvarından Nazirlər Sovetinin sədri olan Həsən Həsənov 1991-ci ilin fevralında baş nazir təyin edilib və 1992-ci ilin aprelinədək həmin postda qalıb.
1992-ci ilin aprelindən Feyruz Mustafayev baş nazir səlahiyyətlərini icra edib.
1992-ci ilin mayından 1993-cü ilin yanvarınadək Rəhim Hüseynov baş nazir olub.
1993-cü ilin yanvarından Əli Məsimli baş nazir səlahiyyətlərini icra edib.
1993-cü ilin aprel-iyun aylarında Pənah Hüseyn baş nazir olub.
1993-cü ilin iyunundan 1994-cü ilin oktyabrınadək Surət Hüseynov baş nazir postunu tutub.
1994-cü ilin oktyabrından Fuad Quliyev baş nazir səlahiyyətlərini icra edib, 1995-ci ilin mayında baş nazir təyin olunub, bu postda 1996-cı ilin iyulunadək çalışıb.
1996-cı ilin iyulundan Artur Rasizadə baş nazir səlahiyyətlərini icra edib, həmin ilin noyabrından 2003-cü il avqustun 4-dək və 2003-cü il noyabrın 4-dən 2018-ci il aprelin 21-dək baş nazir olub.
2003-cü ilin avqust-oktyabr aylarında İlham Əliyev, 2018-ci ilin aprelindən 2019-cu ilin oktyabrınadək Novruz Məmmədov baş nazirlik edib.

Some media organizations suggest the possibility of a change in the prime minister. Since October 8, 2019, this post has been held by Ali Asadov.
Born in 1956, Ali Asadov is a candidate of economic sciences. He has been a deputy of the National Assembly, an assistant to the president on economic issues, a deputy head of the Presidential Administration, an assistant to the president on economic issues and head of the administration department. He is a member of the Political Council of the New Azerbaijan Party.
Medianews.az reports that since the restoration of state independence in 1991, 8 more people have worked as prime minister in Azerbaijan, and 2 people have served as acting prime minister.
Hasan Hasanov, who was the chairman of the Council of Ministers since January 1990, was appointed prime minister in February 1991 and remained in that post until April 1992.
From April 1992, Feyruz Mustafayev served as acting prime minister.
From May 1992 to January 1993, Rahim Huseynov was prime minister.
From January 1993, Ali Masimli served as acting prime minister.
In April-June 1993, Panah Huseyn was prime minister.
From June 1993 to October 1994, Suret Huseynov held the post of prime minister.
From October 1994, Fuad Guliyev served as acting prime minister, was appointed prime minister in May 1995, and worked in this post until July 1996.
From July 1996, Artur Rasizade served as acting prime minister, was prime minister from November of the same year until August 4, 2003, and again from November 4, 2003 to April 21, 2018.
Ilham Aliyev was prime minister in August-October 2003, and Novruz Mammadov served as prime minister from April 2018 until October 2019.