2 yaşlı uşaq gəmidən yıxıldı
Portuqaliyanın Madeira adasında faciəvi hadisə baş verib. Mein Schiff 7 kruiz gəmisində 2 yaşlı oğlan uşağı bir neçə metrlik hündürlükdən yıxılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, uşağa dərhal tibbi yardım göstərilib və helikopterlə xəstəxanaya aparılıb. Həkimlər onun vəziyyətini son dərəcə ağır kimi qiymətləndirirlər.
Madeira liman administrasiyası insidentlə bağlı fövqəladə yardım sisteminin işə salındığını təsdiqləyib. Uşağın vətəndaşlığı açıqlanmır. Hazırda gəmi limanda qalır və hadisə ilə bağlı araşdırma aparılır.

2-летний ребенок упал с корабля
На острове Мадейра в Португалии произошел трагический инцидент. На круизном судне Mein Schiff 7 двухлетний мальчик упал с нескольких метров высоты.
Medianews.az сообщает, что ребенку была незамедлительно оказана медицинская помощь и он был доставлен в больницу на вертолете. Врачи оценивают его состояние как крайне тяжелое.
Администрация порта Мадейры подтвердила, что в связи с инцидентом была активирована система экстренной помощи. Гражданство ребенка не раскрывается. В настоящее время судно остается в порту, проводится расследование инцидента.