21 ilin sonu: Məşhur serial ekranla vidalaşır?
Türkiyə televiziya tarixinin ən uzunömürlü seriallarından biri olan “Arka Sokaklar”ın final edəcəyi ilə bağlı iddialar gündəmə gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, 2006-cı ildən yayımlanan və kəskin süjeti ilə geniş auditoriya qazanan serialın qəfil qərarla ekranla vidalaşacağı irəli sürülür.  Məlumata görə, bu qərar qısa müddət əvvəl aktyor heyətinə də bildirilib.
Son dövrdə televiziya sektorunda artan istehsal xərclərinin həm kanallara, həm də prodüser şirkətlərinə ciddi təsir göstərdiyi bildirilir. Bölüm başına çəkiliş xərclərinin təxminən 30 milyon lirəyə çatdığı, yüksək büdcəli layihələrdə xərclərin azaldılması üçün təzyiqlərin artdığı qeyd olunur.
21 ildir yayımlanan və yeni mövsüm hazırlıqlarına başlayan “Arka Sokaklar”ın final qərarı ilə bağlı serialın sadiq izləyiciləri arasında məyusluq yarandığı bildirilir.
Bununla belə, kanal rəhbərliyi və ya prodüser şirkəti tərəfindən məsələ ilə bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.

Появились слухи о том, что один из самых долгоживущих сериалов в истории турецкого телевидения — «Arka Sokaklar» — завершит свой показ.
Medianews.az сообщает, что сериал, выходящий с 2006 года и завоевавший широкую аудиторию благодаря острому сюжету, якобы прекратит выход на экраны внезапным решением.  По информации, это решение недавно было также доведено до актёрского состава.
Отмечается, что в последнее время возросшие производственные расходы в телевизионном секторе серьёзно влияют как на каналы, так и на продюсерские компании. Затраты на съемки одного эпизода достигают примерно 30 миллионов лир, и усиляются давления с целью сокращения расходов в высокобюджетных проектах.
При этом говорится, что среди преданных зрителей сериала «Arka Sokaklar», который выходит уже 21 год и готовится к новому сезону, вызвало недовольство решение о финале.
Тем не менее, ни руководство телеканала, ни продюсерская компания пока не сделали официальных заявлений по этому поводу.