38-dən 80-ə - Azərbaycanda partiya rəhbərlərinin yaşı
Azərbaycanda dövlət qeydiyyatlı 26 siyasi partiyanın rəhbərləri arasında ən yaşlılar Haqq-Ədalət Partiyasının sədri Əli İnsanov və Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının sədri Sabir Rüstəmxanlıdır: hər iki şəxs 1946-cı ildə doğulub.
Yeni Azərbaycan Partiyasının sədri, dövlət başçısı İlham Əliyev 1961-ci il təvəllüdlüdür.
Medianews.az bildirir ki, gənclər siyahısında Gələcək Azərbaycan Partiyasının sədri, 1988-ci il təvəllüdlü Ağasif Şakiroğlu birincidir.
Ana Vətən Partiyasının sədri Günay Ağamalı 1983-cü, Ağ Partiyanın sədri Tural Abbaslı 1982-ci ildəndir.
Demokratik İslahatlar Partiyasının sədri Asim Mollazadə 1953-cü, Demokrat Partiyasının sədri Sərdar Cəlaloğlu 1954-cü, Müasir Müsavat Partiyasının sədri Hafiz Hacıyev və Klassik Xalq Cəbhəsi Partiyasının sədri Mirmahmud Mirəlioğlu 1956-cı, Müsavat Partiyasının başqanı İsa Qəmbər və Azad Vətən Partiyasının sədri Akif Nağı 1957-ci il doğumludur.
Xalq Partiyasının sədri Qiyas Sadıqov 1960-cı, Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyasının sədri Fərəc Quliyev 1962-ci, Böyük Azərbaycan Partiyasının sədri Elşad Musayev 1963-cü, Ədalət, Hüquq, Demokratiya Partiyasının sədri Qüdrət Həsənquliyev, Milli İstiqlal Partiyasının sədri Arzuxan Əlizadə, Xalq Cəbhəsi Partiyasının sədri Əli Kərimli, Böyük Quruluş Partiyasının başqanı Fazil Mustafa, Yeni Zaman Partiyasının sədri Musa Ağayev 1965-ci, Ümid Partiyasının sədri İqbal Ağazadə 1968-ci ildə anadan olub.
Milli Cəbhə Partiyasının sədri Razi Nurullayev 1971-ci, Respublikaçı Alternativ Partiyası Siyasi Komitəsinin sədri Natiq Cəfərli 1972-ci, Ədalət Partiyasının sədri Mütəllim Rəhimli 1973-cü, Vəhdət Partiyasının sədri Adəm İsmayıl Bakuvi 1974-cü, Demokratik Maarifçilik Partiyasının sədri Elşən Musayev 1979-cu ildə doğulub.

From 38 to 80 - The age of party leaders in Azerbaijan
Among the leaders of 26 state-registered political parties in Azerbaijan, the oldest are the chairman of the Truth-Justice Party, Ali Insanov, and the chairman of the Civic Solidarity Party, Sabir Rustamkhanli: both were born in 1946.
The chairman of the New Azerbaijan Party, head of state Ilham Aliyev, was born in 1961.
Medianews.az reports that the youngest on the list is Agasif Shakiroglu, chairman of the Future Azerbaijan Party, born in 1988.
The chairman of the Motherland Party, Gunay Agamali, was born in 1983, and the chairman of the White Party, Tural Abbasli, in 1982.
The chairman of the Democratic Reforms Party, Asim Mollazade, was born in 1953, the chairman of the Democratic Party, Sardar Jalaloglu, in 1954, the chairman of the Modern Musavat Party, Hafiz Hajiyev, and the chairman of the Classical Popular Front Party, Mirmahmut Mirelioglu, in 1956, the chairman of the Musavat Party, Isa Gambar, and the chairman of the Free Homeland Party, Akif Naghi, were born in 1957.
The chairman of the People's Party, Giyas Sadiqov, was born in 1960, the chairman of the National Revival Movement Party, Farec Guliyev, in 1962, the chairman of the Great Azerbaijan Party, Elshad Musayev, in 1963, the chairman of the Justice, Law, Democracy Party, Qudrat Hesenquliyev, the chairman of the National Independence Party, Arzuxan Alizade, the chairman of the Popular Front Party, Ali Kerimli, the chairman of the Great Construction Party, Fazil Mustafa, and the chairman of the New Time Party, Musa Agayev, were born in 1965, and the chairman of the Hope Party, Iqbal Agazade, in 1968.
The chairman of the National Front Party, Razi Nurullayev, was born in 1971, the chairman of the Republican Alternative Party's Political Committee, Natiq Jafarli, in 1972, the chairman of the Justice Party, Mutallim Rahimli, in 1973, the chairman of the Unity Party, Adam Ismail Bakuvi, in 1974, and the chairman of the Democratic Enlightenment Party, Elshan Musayev, in 1979.