Paraqvaya 0:1 hesablı məğlubiyyətdən sonra jurnalistlərə açıqlama verən Türkiyə millisinin oyunçusu Merih Demiral nəticəyə görə hər kəsin məsuliyyət daşıdığını vurğulayıb.
Medianews.az Modern.az-a istinadla xəbər verir ki, Türk xalqından üzr istəyən Demiral deyib:
“Çox üzgünük. Türk xalqından üzr istəyirəm. Başqa deyəcək sözüm yoxdur. Nə deyəcəyimi bilmirəm, futbolda belə anlar olur. Hamıdan üzr istəyirik. Soyunub-geyinmə otağında hamı çox kədərli idi. İllərdir milli komandaya gəlirəm, bu, məni ən çox üzən oyun oldu. Hamı çox emosional vəziyyətdədir. Bütün xalqımızdan üzr istəyirik. Başqa söz tapa bilmirəm”.
28 yaşlı futbolçu bildirib ki, həm Avstraliya, həm də Paraqvayla oyunlarda komanda çox istəkli çıxış edib:
“Alınmayanda alınmır. İki oyunda 70-75 zərbə vurmuşuq. Alınmayanda alınmır. Bunun üzüntüsünü yaşayırıq. Mübarizə apardığımıza inanırıq, hər iki oyunda əlimizdən gələni etdik. Heç gözləmədiyimiz nəticələr aldıq. Belə olmamalı idi. Burada hamımız məsuliyyət daşıyırıq. Səmimi qəlbdən hamıdan, incitdiyimiz və üzdüyümüz xalqımızdan üzr istəyirik”.
Qrupdakı son oyunda ABŞ ilə qarşılaşacaqları barədə danışan Merih Demiral turniri qələbə ilə başa vurmaq istədiklərini bildirib:
“Hamı çox üzgündür, amma qarşıda bir oyun da var. İnşallah turniri yaxşı şəkildə başa vurarıq”.
Milli komandanın baş məşqçisi Vinçenzo Montella haqqında danışan Demiral əlavə edib:
“O, soyunub-geyinmə otağına daxil olan kimi hamımızı topladı. Hamımızla danışdı. Göstərdiyimiz mübarizəyə görə bizi təbrik etdi. O da çox üzgündür. Amma hər kəsin mübarizəsindən razıdır. Çünki əlimizdən gələni etdik. Əlbəttə, kənardan hər kəs fikir bildirə bilər, amma inanın ki, hamı əlindən gələni etdi. Futbolda yaxşı günlər də olur, pis günlər də. Daha yaxşı nəticə əldə edə bilərdik, ən azı qrupdan çıxa bilərdik. Buna görə bütün məsuliyyət bizim üzərimizdədir. Bir daha bütün xalqımızdan üzr istəyirəm”.

После поражения от Парагвая со счетом 0:1 игрок сборной Турции Мерих Демирал, давая интервью журналистам, подчеркнул, что за результат несут ответственность все.
Medianews.az со ссылкой на Modern.az сообщает, что Демирал, извинившийся перед турецким народом, сказал:
«Мы очень расстроены. Прошу прощения у турецкого народа. Других слов у меня нет. Я не знаю, что сказать, в футболе бывают такие моменты. Мы просим прощения у всех. В раздевалке все были очень грустными. Я уже много лет в национальной команде, и эта игра меня расстроила больше всего. Все очень эмоциональны. Мы просим прощения у всего нашего народа. Я не могу найти других слов».
28-летний футболист отметил, что как в игре с Австралией, так и с Парагваем команда вышла очень мотивированной:
«Когда не получается — не получается. За две игры мы нанесли 70-75 ударов. Когда не получается — не получается. Мы переживаем из-за этого. Мы верим, что боролись, в обеих играх сделали все, что могли. Мы получили результаты, которых совсем не ожидали. Так не должно было быть. Все мы здесь несем ответственность. От всей души прошу прощения у всех, кого мы обидели и расстроили».
Говоря о предстоящей в группе игре с США, Мерих Демирал отметил, что они хотят завершить турнир победой:
«Все очень расстроены, но впереди еще одна игра. Надеюсь, мы хорошо завершим турнир».
Говоря о главном тренере национальной команды Винченцо Монтелле, Демирал добавил:
«Как только он вошел в раздевалку, он собрал нас всех вместе. Он поговорил со всеми. Он поздравил нас с нашей борьбой. Он тоже очень расстроен. Но он доволен борьбой каждого. Потому что мы сделали все возможное. Конечно, со стороны каждый может выразить свое мнение, но поверьте, каждый сделал все, что мог. В футболе бывают и хорошие, и плохие дни. Мы могли бы добиться лучшего результата, по крайней мере пройти в следующий раунд. За это вся ответственность лежит на нас. Еще раз прошу прощения у всего нашего народа».