62 mindən çox şagird imtahan
Bildirilib ki, DİM tərəfindən martın 15-də Bakı şəhərinin Qaradağ, Binəqədi, Xətai, Suraxanı, Yasamal rayonları, Abşeron (II hissə), Sumqayıt (II hissə), Gəncə (II hissə), Mingəçevir, Samux, Göygöl, Daşkəsən, Gədəbəy, Qazax, Tovuz, Sabirabad, Saatlı, İmişli, Biləsuvar, Göyçay, Şamaxı, Qobustan, İsmayıllı, Ağsu, Masallı, Astara, Yardımlı, Lerik, Ağcabədi, Beyləqan, Ağdam (o cümlədən Xıdırlı, Kəngərli kənd tam orta məktəbləri), Xocalı (Şəhər 1 nömrəli və Ballıca kənd orta məktəbləri), Xankəndi (Şəhər 4 nömrəli məktəb), Şuşa (Şəhər 1 nömrəli məktəb), Laçın (Şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb, Zabux və Sus kənd tam orta məktəbləri), Kəlbəcər (Şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb), Qax, Balakən, Zaqatala, Quba, Xızı, Qusarda tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə buraxılış imtahanı keçiriləcək. Martın 15-də Bakı şəhəri üzrə xüsusi məktəblərdə (internat məktəbləri, cəzaçəkmə müəssisələrində yerləşən məktəblər), tədrisi gürcü dilində olan məktəblərdə təhsil alanlar da imtahan verirlər.
İmtahan saat 11:00-da başlanır.
İmtahanın başlanmasına 15 dəqiqə qalmış - saat 10:45-də buraxılış rejimi başa çatır. Bundan sonra gələn iştirakçılar imtahan binasına buraxılmırlar.
Şagirdlər imtahana aşağıdakı sənədləri gətirməlidirlər:
- Şəxsiyyət vəsiqəsində şəkli olmayan iştirakçılar digər sənədlərlə yanaşı, təhsil müəssisəsi tərəfindən verilmiş və fotoşəkilləri yapışdırılmış arayışı (arayışa iştirakçının 3x4sm ölçülü şəkli yapışdırılır və şəkil möhürlə təsdiqlənir). Şagirdlər buraxılış imtahanı üçün təhsil müəssisəsi tərəfindən verilməli olan arayışı DİM-in saytından yükləyə bilərlər.
İmtahan iştirakçıları "İmtahana buraxılış vərəqəsi"ni internet vasitəsilə DİM-in saytından martın 5-dən etibarən çap edib götürə bilirlər.

On Sunday, graduation exams will be held for more than 62 thousand students.
On March 15, students studying in special schools in Baku city (boarding schools, schools located in penal institutions), and those studying in schools with instruction in Georgian language will also take the exam.
The exam starts at 11:00 AM.
The graduation regime ends at 10:45 AM, 15 minutes before the exam starts. Participants arriving after this time are not allowed into the exam building.
To ensure easy access for participants to the exam building, different arrival times have been set for the building, and these times are indicated on the participant's admission ticket. Therefore, it is necessary to come at the time specified on the admission ticket to enter the exam building.
Students must bring the following documents to the exam:
- Admission ticket to the exam;
a) Citizens of the Republic of Azerbaijan (including participants under 16 years old) must bring their identity card;
b) Foreigners and stateless persons must bring the permits issued by the State Migration Service, and foreign citizens with refugee status and their family members must bring their refugee certificates;
- Participants whose identity cards do not have a photo must bring, along with other documents, a certificate issued by the educational institution with a photo affixed (a 3x4 cm photo of the participant is attached and sealed on the certificate). Students can download the certificate to be issued by the educational institution for the graduation exam from the SEC website.
Exam participants can print their "Admission Ticket" via the SEC website starting from March 5 and bring it with them.