62 mindən çox şagird imtahan
Bildirilib ki, DİM tərəfindən martın 15-də Bakı şəhərinin Qaradağ, Binəqədi, Xətai, Suraxanı, Yasamal rayonları, Abşeron (II hissə), Sumqayıt (II hissə), Gəncə (II hissə), Mingəçevir, Samux, Göygöl, Daşkəsən, Gədəbəy, Qazax, Tovuz, Sabirabad, Saatlı, İmişli, Biləsuvar, Göyçay, Şamaxı, Qobustan, İsmayıllı, Ağsu, Masallı, Astara, Yardımlı, Lerik, Ağcabədi, Beyləqan, Ağdam (o cümlədən Xıdırlı, Kəngərli kənd tam orta məktəbləri), Xocalı (Şəhər 1 nömrəli və Ballıca kənd orta məktəbləri), Xankəndi (Şəhər 4 nömrəli məktəb), Şuşa (Şəhər 1 nömrəli məktəb), Laçın (Şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb, Zabux və Sus kənd tam orta məktəbləri), Kəlbəcər (Şəhər 1 nömrəli tam orta məktəb), Qax, Balakən, Zaqatala, Quba, Xızı, Qusarda tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə buraxılış imtahanı keçiriləcək. Martın 15-də Bakı şəhəri üzrə xüsusi məktəblərdə (internat məktəbləri, cəzaçəkmə müəssisələrində yerləşən məktəblər), tədrisi gürcü dilində olan məktəblərdə təhsil alanlar da imtahan verirlər.
İmtahan saat 11:00-da başlanır.
İmtahanın başlanmasına 15 dəqiqə qalmış - saat 10:45-də buraxılış rejimi başa çatır. Bundan sonra gələn iştirakçılar imtahan binasına buraxılmırlar.
Şagirdlər imtahana aşağıdakı sənədləri gətirməlidirlər:
- Şəxsiyyət vəsiqəsində şəkli olmayan iştirakçılar digər sənədlərlə yanaşı, təhsil müəssisəsi tərəfindən verilmiş və fotoşəkilləri yapışdırılmış arayışı (arayışa iştirakçının 3x4sm ölçülü şəkli yapışdırılır və şəkil möhürlə təsdiqlənir). Şagirdlər buraxılış imtahanı üçün təhsil müəssisəsi tərəfindən verilməli olan arayışı DİM-in saytından yükləyə bilərlər.
İmtahan iştirakçıları "İmtahana buraxılış vərəqəsi"ni internet vasitəsilə DİM-in saytından martın 5-dən etibarən çap edib götürə bilirlər.

Более 62 тысяч учеников экзамен проходят
Указано, что 15 марта Государственным экзаменационным центром будет проведен выпускной экзамен по уровню полного (11-летнего) общего образования в районах города Баку Карадаг, Бинагади, Хатаи, Сураханы, Ясамал, Абшерон (вторая часть), Сумгайыт (вторая часть), Гянджа (вторая часть), а также в городах Мингечаур, Самух, Гёйгёль, Дашкесан, Гаджабей, Газах, Товуз, Сабирабад, Сатлы, Имишли, Билясувар, Гёйчай, Шамахы, Гобустан, Исмайылы, Агсу, Масаллы, Астаре, Ярдымлы, Лерик, Агджабеди, Бейлаган, Агдам (включая средние школы сел Хыдырлы и Кенгерли), Ходжалы (городская школа №1 и средняя школа села Баллыджа), Ханкенди (городская школа №4), Шуша (городская школа №1), Лачин (городская школа №2, средние школы сел Забух и Сус), Кельбаджар (городская средняя школа №1), а также в городах Гах, Балахан, Загатала, Куба, Хызы, Кусар пройдет выпускной экзамен. 15 марта экзамен сдают и учащиеся специальных школ (интернатов, школ, расположенных в местах лишения свободы) и школ с обучением на грузинском языке в городе Баку.
Экзамен начинается в 11:00.
За 15 минут до начала экзамена — в 10:45 — прекращается допуск к экзамену. После этого участников в здание экзамена не пускают.
Чтобы участникам было удобно войти в здание, установлены разные временные интервалы прибытия, которые указаны на пропуске участника. Поэтому необходимо приходить в здание экзамена в указанное на пропуске время.
а) граждане Азербайджанской Республики (в том числе участники, не достигшие 16 лет) — удостоверение личности;
б) иностранцы и лица без гражданства — разрешения, выданные Государственной миграционной службой, лица со статусом беженца и их члены семьи — удостоверения беженца;
- Участники, у которых в удостоверении личности нет фотографии, вместе с другими документами должны иметь справку, выданную образовательным учреждением и с приклеенной фото (3x4 см), заверенной печатью учреждения. Ученики могут скачать с сайта ГЭЦ справку, выдаваемую образовательным учреждением для сдачи выпускного экзамена.
Участники экзамена могут распечатать и забрать "Пропуск на экзамен" с сайта Государственного экзаменационного центра через интернет с 5 марта.