ABŞ-də texniki səhv qadını
ABŞ-də maaşının hesablanmasında baş verən yanlışlıq nəticəsində artıq ödənilmiş 19 min dolları özündə saxladığı iddia edilən qadın hakim qarşısına çıxarılıb.
Bu hadisə barədə "USA Today" məlumat yayıb.
Arkanzasa bağlı Consboro şəhərinin sakini, 50 yaşlı Rene Nikol Koulman ahıl insanlara xidmət göstərən "Superior Senior Care" müəssisəsində çalışıb.
Normalda qadının saatlıq əməkhaqqı 16,50 dollar olub. Lakin 10 may 2025-ci ildə baş verən texniki səhv nəticəsində ona hər saat üçün 1650 dollar hesablanıb və bir növbəyə görə ümumilikdə 19 388 dollar ödənilib.
Şirkət rəhbərliyi səhvi aşkarlayaraq məbləğin geri qaytarılmasını tələb etsə də, Koulman pulu həyat yoldaşının yük avtomobilinin təmirinə xərclədiyini bildirərək bunu etməkdən imtina edib. Nəticədə müəssisə hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət edib.
Müstəntiqin zəngindən sonra şübhəli şəxs əməkdaşlığa razılaşsa da, polis idarəsinə getməyib.
Aprelin 4-də saxlanılan Koulman sonradan girov qarşılığında sərbəst buraxılıb. Hazırda onu 10 min dollar cərimə və ya 10 ilədək həbs cəzası gözləyir. Təqsirləndirilən şəxsin məhkəmə prosesi mayın 18-də Kreyqhed Dairə Məhkəməsində keçiriləcək./oxu.az

Technical error in the USA woman
A woman who is alleged to have kept $19,000 overpaid due to a payroll calculation error in the USA has been brought before a judge.
This incident was reported by "USA Today".
Rene Nicole Coulman, 50, a resident of Consboro, Arkansas, worked at the facility "Superior Senior Care," which provides services to elderly people.
Normally, the woman’s hourly wage was $16.50. However, due to a technical error that occurred on May 10, 2025, she was paid $1650 per hour, and in total $19,388 was paid for one shift.
Although the company management discovered the error and demanded repayment of the amount, Coulman refused, stating that she had spent the money on repairing her husband's truck. As a result, the institution contacted law enforcement.
After the investigator's call, the suspect agreed to cooperate but did not show up at the police station.
Coulman was detained on April 4 and later released on bail. She now faces a $10,000 fine or up to 10 years imprisonment. The court trial of the accused will take place on May 18 at the Craighead District Court./oxu.az