ABŞ hərbçilərinə SEPAH-ın katerlərini
ABŞ Hərbi Qüvvələrinə Hörmüz boğazında gəmilərə təhlükə yarandığı təqdirdə İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun (SEPAH) katerlərinə və İranın raket mövqelərinə zərbələr endirmək hüququ verilib.
Bu barədə “Axios” portalının jurnalisti Barak Ravid Vaşinqton administrasiyasının nümayəndəsinə istinadən məlumat yayıb.
“Amerikalı məmur bildirdi ki, ABŞ hərbçiləri üçün regionda güc tətbiqi qaydaları dəyişdirilib. Onlar Hörmüz boğazından keçən gəmilər üçün birbaşa təhlükə mənbələrinə, o cümlədən, SEPAH-ın sürətli katerlərinə və ya İranın raket mövqelərinə zərbə endirmək hüququ əldə ediblər”, - o, “X” sosial şəbəkəsində yazıb./“Qafqazinfo”

The US Armed Forces have been granted the right to strike the Islamic Revolutionary Guard Corps' (IRGC) boats and Iran's missile positions in the Strait of Hormuz if ships are threatened.
This was reported by journalist Barak Ravid from the "Axios" portal, citing a representative of the Washington administration.
"An American official stated that the rules of engagement for US military personnel in the region have changed. They have gained the right to strike direct threat sources to ships passing through the Strait of Hormuz, including the IRGC's fast boats and Iran's missile positions," he wrote on the social network "X." / "Qafqazinfo"