ABŞ hərbçilərinə SEPAH-ın katerlərini
ABŞ Hərbi Qüvvələrinə Hörmüz boğazında gəmilərə təhlükə yarandığı təqdirdə İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun (SEPAH) katerlərinə və İranın raket mövqelərinə zərbələr endirmək hüququ verilib.
Bu barədə “Axios” portalının jurnalisti Barak Ravid Vaşinqton administrasiyasının nümayəndəsinə istinadən məlumat yayıb.
“Amerikalı məmur bildirdi ki, ABŞ hərbçiləri üçün regionda güc tətbiqi qaydaları dəyişdirilib. Onlar Hörmüz boğazından keçən gəmilər üçün birbaşa təhlükə mənbələrinə, o cümlədən, SEPAH-ın sürətli katerlərinə və ya İranın raket mövqelərinə zərbə endirmək hüququ əldə ediblər”, - o, “X” sosial şəbəkəsində yazıb./“Qafqazinfo”

Вооружённым силам США предоставлено право наносить удары по катерам Корпуса стражей исламской революции (СЕПАХ) и ракетным позициям Ирана в случае угрозы суднам в Ормузском проливе.
Об этом сообщил журналист портала «Axios» Барак Равид со ссылкой на представителя администрации Вашингтона.
«Американский чиновник заявил, что для военнослужащих США в регионе изменены правила применения силы. Им предоставлено право наносить удары прямо по источникам угроз, включая скоростные катера СЕПАХ и ракетные позиции Ирана, если они представляют угрозу судам, проходящим через Ормузский пролив», — написал он в социальной сети "X". / «Qafqazinfo»