ABŞ vizası olan 55 milyon insana
Birləşmiş Ştatlar hökuməti ABŞ vizası sahiblərini daim yoxlayır və qanun pozuntu aşkar olunarsa, onları ləğv edir.
Oxu.Az xəbər verir ki, məlumatı "RIA Novosti" yayıb.
"Hazırda 55 milyon insanın ABŞ vizası var və onlar daim yoxlanılırlar. Qanunu pozsalar, viza ləğv olunacaq", - deyə Dövlət Departamentinin təmsilçisi Yan Beytsonun açıqlamasında bildirib.
Y.Beytson prezident administrasiyasının vizalarını hüquq deyil, imtiyaz hesab etdiyini vurğulayıb.
Dövlət Departamentinin sözçüsü bildirib ki, 2025-ci ildə agentlik 100 min vizanı ləğv edib ki, bu da 2024-cü ildəki rəqəmdən iki dəfə çoxdur. Ləğv edilənlər arasında 8 000 tələbə vizası və 2 500 iş vizası olub.
Yanvarın 14-də ABŞ Dövlət Departamenti Rusiya da daxil olmaqla 75 ölkənin vətəndaşlarına immiqrant vizalarının verilməsini dayandırıb. Bu qərar yanvarın 21-dən qüvvəyə minəcək və qeyri-müəyyən müddətə qüvvədə qalacaq.

To 55 million people with a US visa
The United States government constantly monitors holders of U.S. visas and cancels them if any violations of the law are detected.
Oxu.Az reports that the information was published by "RIA Novosti".
"Currently, 55 million people have U.S. visas and they are constantly monitored. If they break the law, their visa will be canceled," said a statement by State Department representative Ian Bateson.
Y. Bateson emphasized that the presidential administration considers visas not as a right, but as a privilege.
The State Department spokesperson said that in 2025, the agency canceled 100,000 visas, which is twice as many as the figure for 2024. Among those canceled were 8,000 student visas and 2,500 work visas.
On January 14, the U.S. State Department suspended the issuance of immigrant visas to citizens of 75 countries, including Russia. This decision will come into effect on January 21 and will remain in force indefinitely.