Ağıllı və cəsarətli futbol oynamağa çalışacağıq -
“Qarabağ”ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov Bakıda İngiltərənin "Nyukasl" klubuna qarşı keçirəcəkləri UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunu ilə bağlı danışıb.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, təcrübəli mütəxəssis İngiltərə təmsilçisi ilə görüşün çətin keçəcəyini bildirib:
“Çox böyük təcrübə əldə ediləsi oyundur. Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsində oynamaq ilkdir. “Nyukasl” isə dünyanın bir nömrəli liqasından gələn komandadır. Oyuna hazırlaşmağa vaxtımız olmadı. Futbolçularım diqqətlə hazırlaşıblar. Onların hər biri sabah ən yaxşı oyunlarından birini keçirməyə hazırdırlar. Rəqibi təhlil etmişik. Oyunları bizə uyğun deyil. Premyer Liqada da belədir. Sabah mübariz, ağıllı, cəsarətli futbol oynamağa çalışacağıq. Rəqib bizi bəzi komponetlərdə qabaqlayır. Bununla belə əlimizdən gələni etməyə çalışacağıq”.
Qeyd edək ki, görüş fevralın 18-də, saat 21:45-də Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda start götürəcək.

Главный тренер "Карабаха" Гурбан Гурбанов в Баку рассказал о первом матче плей-офф этапа Лиги чемпионов УЕФА против английского клуба "Ньюкасл".
Medianews.az, ссылаясь на Publika.az, сообщает, что опытный специалист отметил, что встреча с английской командой будет сложной:
«Это игра, которая даст большой опыт. Впервые играем на стадии плей-офф Лиги чемпионов. "Ньюкасл" — команда из лучшей лиги мира. Времени на подготовку к игре у нас не было. Мои футболисты готовились внимательно. Каждый из них готов показать одну из своих лучших игр завтра. Мы проанализировали соперника. Их стиль игры не подходит нам. Так же в Премьер-лиге. Завтра постараемся играть борясь, умно и смело. Соперник опережает нас по некоторым компонентам. Тем не менее, мы постараемся сделать все возможное».
Отметим, что встреча начнется 18 февраля в 21:45 на республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова.