“Akasya Durağı”nın aktyorları arasında
Yenidən ekranlara qayıtmağa hazırlaşan “Akasya Durağı” serialının keçmiş aktyor heyətində qalmaqal yaşanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, layihədə rol almış MələkBaykal və Ateş Fatih Uçan arasında qarşılıqlı ittihamlar səsləndirilib.
Serialda “Taksici Məlahət” obrazını canlandıran Mələk Baykal layihəni çox sevmədiyini və qısa müddət çalışdığını söyləyib. Buna cavab olaraq “Ali Kemal” obrazı ilə tanınan Ateş Fatih Uçan aktrisanın dublyaj tələbi səbəbindən narazılıq yarandığını iddia edib və sərt açıqlamalar verib.
Ateş Fatih Uçanın Mələk Baykalın serialdakı həmkarı Zeynəb Dörtkardeşlerə şillə vurduğu barədə səsləndirdiyi iddialar isə aktrisa tərəfindən təkzib olunub. Baykalın meneceri Selçuk Kaya bu məlumatların böhtan olduğunu bildirib və hüquqi prosesə başlanıldığını açıqlayıb. Qeyd olunub ki, iddialarla bağlı mənəvi təzminat da daxil olmaqla məhkəməyə müraciət ediləcək.
Zeynəb Dörtkardeşler də sosial şəbəkədə paylaşım edərək Mələk Baykala dəstək verib və ittihamların həqiqəti əks etdirmədiyini vurğulayıb.

В коллективе актеров сериала «Akasya Durağı», который готовится вновь выйти на экраны, произошел скандал.
Как сообщает Medianews.az, между Мелек Байкал и Атеш Фатих Учан, сыгравшими в проекте, прозвучали взаимные обвинения.
Мелек Байкал, сыгравшая роль «Таксистки Мелахет» в сериале, заявила, что ей проект не очень нравится и что она работала там недолго. В ответ Атеш Фатих Учан, известный ролью «Али Кемаля», заявил, что недовольство возникло из-за требования актрисы о дубляже, и сделал резкие заявления.
Обвинения Атеша Фатиха Учана о том, что Мелек Байкал якобы ударила пощечиной ее коллегу по сериалу Зейнеб Дёрткардешлер, были опровергнуты актрисой. Менеджер Байкал, Сельчук Кая, заявил, что эти сведения являются клеветой и что начат юридический процесс. Было отмечено, что по этим обвинениям в суд будут поданы иски, в том числе с требованием моральной компенсации.
Зейнеб Дёрткардешлер также опубликовала в социальных сетях сообщение, поддержав Мелек Байкал и подчеркнув, что обвинения не соответствуют действительности.