“Akasya Durağı”nın aktyorları arasında
Yenidən ekranlara qayıtmağa hazırlaşan “Akasya Durağı” serialının keçmiş aktyor heyətində qalmaqal yaşanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, layihədə rol almış MələkBaykal və Ateş Fatih Uçan arasında qarşılıqlı ittihamlar səsləndirilib.
Serialda “Taksici Məlahət” obrazını canlandıran Mələk Baykal layihəni çox sevmədiyini və qısa müddət çalışdığını söyləyib. Buna cavab olaraq “Ali Kemal” obrazı ilə tanınan Ateş Fatih Uçan aktrisanın dublyaj tələbi səbəbindən narazılıq yarandığını iddia edib və sərt açıqlamalar verib.
Ateş Fatih Uçanın Mələk Baykalın serialdakı həmkarı Zeynəb Dörtkardeşlerə şillə vurduğu barədə səsləndirdiyi iddialar isə aktrisa tərəfindən təkzib olunub. Baykalın meneceri Selçuk Kaya bu məlumatların böhtan olduğunu bildirib və hüquqi prosesə başlanıldığını açıqlayıb. Qeyd olunub ki, iddialarla bağlı mənəvi təzminat da daxil olmaqla məhkəməyə müraciət ediləcək.
Zeynəb Dörtkardeşler də sosial şəbəkədə paylaşım edərək Mələk Baykala dəstək verib və ittihamların həqiqəti əks etdirmədiyini vurğulayıb.

Among the actors of "Akasya Durağı"
A scandal has occurred among the former cast of the series "Akasya Durağı," which is preparing to return to the screens.
Medianews.az reports that mutual accusations were made between Melek Baykal and Ateş Fatih Uçan, who acted in the project.
Melek Baykal, who portrayed the character "Taxi Driver Melahat" in the series, said that she did not like the project very much and worked on it for only a short time. In response, Ateş Fatih Uçan, known for his role as "Ali Kemal," claimed that dissatisfaction arose due to the actress's dubbing request and made harsh statements.
Claims made by Ateş Fatih Uçan that Melek Baykal's colleague in the series, Zeyneb Dörtkardeşler, was slapped have been denied by the actress. Baykal's manager Selçuk Kaya stated that this information is slander and announced that legal proceedings have been initiated. It was noted that a lawsuit will be filed including moral damages concerning the allegations.
Zeyneb Dörtkardeşler also posted on social media supporting Melek Baykal and emphasized that the accusations do not reflect the truth.