Almaniyada son iki ayda beşinci
Qeyd olunub ki, Bremen yaxınlığındakı Ştur şəhərində soyğunçular yerli Volksbank filialının zirzəmisinə işıq quyusu vasitəsilə girib və 14 seyf qutusunu talan ediblər.
Seyflərin içindəkilər bank sirri olduğundan dəyən ziyanın miqdarı hələlik məlum deyil. Soyğun zamanı cinayətkarlar bankın zirzəmisinə naməlum maye püskürdüblər. Ehtimal olunur ki, bu, filial işçilərinin narahatlıq və ürəkbulanma şikayətlərinə səbəb olub.
Yanğınsöndürənlər və təcili yardım işçiləri çağırışa cavab verərək iki işçiyə tibbi yardım göstəriblər. Binada olan şəxslər təxliyə edilib. Testlər zamanı təhlükəli maddələrin yüksək konsentrasiyası aşkar edilməyib.
Soyğunçuluqda ittiham olunanlara gəldikdə isə, şahidlər bank binasından qara maşına doğru gedən mavi kombinezonlu üç nəfəri görüblər. Oğruların axtarışı davam edir.

Fifth in Germany in the last two months
It was noted that in the city of Stuhr near Bremen, robbers entered the basement of the local Volksbank branch through a light well and looted 14 safe deposit boxes.
Since the contents of the safes are bank secrets, the extent of the damage is not yet known. During the robbery, the criminals sprayed an unknown liquid in the bank's basement. It is assumed that this caused complaints of discomfort and nausea among the branch employees.
Firefighters and emergency workers responded to the call and provided medical assistance to two employees. The people inside the building were evacuated. Tests did not detect high concentrations of dangerous substances.
Regarding the suspects in the robbery, witnesses saw three people in blue overalls heading from the bank building towards a black car. The search for the thieves is ongoing.