Azərbaycanda bankdan 400 min manat ələ keçirən Rusiya vətəndaşı həbs edildi
Medianews.az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Vaysero Aleksandr Vladimiroviç banklardan birindən cinayət yolu ilə 400 min manatdan çox vəsait əldə etməkdə ittiham olunur.
O, Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsi tərəfindən saxlanılaraq istintaqa cəlb edilib.
Toplanmış sübutlar əsasında Vaysero Aleksandr Vladimiroviçə Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 193-1.3.2-ci maddəsi (cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılması) ilə yekun ittiham irəli sürülüb.

A Russian citizen has been arrested in Azerbaijan on charges of cybercrime.
Medianews.az reports, citing "Qafqazinfo," that Vaysero Aleksandr Vladimirovich is accused of fraudulently obtaining more than 400,000 manats from one of the banks.
He was detained and brought to investigation by the Cybercrime Department of the Ministry of Internal Affairs (MIA).
Based on the collected evidence, a final charge has been filed against Vaysero Aleksandr Vladimirovich under Article 193-1.3.2 of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan (legalization of property obtained by criminal means).