Azərbaycanda bankdan 400 min manat ələ keçirən Rusiya vətəndaşı həbs edildi
Medianews.az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Vaysero Aleksandr Vladimiroviç banklardan birindən cinayət yolu ilə 400 min manatdan çox vəsait əldə etməkdə ittiham olunur.
O, Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsi tərəfindən saxlanılaraq istintaqa cəlb edilib.
Toplanmış sübutlar əsasında Vaysero Aleksandr Vladimiroviçə Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 193-1.3.2-ci maddəsi (cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılması) ilə yekun ittiham irəli sürülüb.

Гражданин России был задержан в Азербайджане по обвинению в киберпреступности.
Medianews.az со ссылкой на "Qafqazinfo" сообщает, что Вайсеро Александр Владимирович обвиняется в незаконном получении свыше 400 тысяч манатов из одного из банков.
Он был задержан Главным управлением по борьбе с киберпреступностью Министерства внутренних дел (МВД) и привлечён к следствию.
На основании собранных доказательств Вайсеро Александру Владимировичу было выдвинуто окончательное обвинение по статье 193-1.3.2 Уголовного кодекса Азербайджанской Республики (легализация имущества, приобретённого преступным путём).