Azərbaycanda üç klub 16 min manat
Medianews.az xəbər verir ki, komitə Misli Premyer Liqasında XXIV turunun oyunları ilə bağlı qərarlarını açıqlayıb.
Misli Premyer Liqasında XXIV turun "İmişli" - "Sabah" oyunu bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna və bu hal cari mövsümdə 2-ci dəfə yaşandığına görə "İmişli" komandası 5000 manat cərimə edilib.
Həmin turun "Qəbələ" - "Neftçi" oyunu "Qəbələ" komandasının meydançaya gec çıxması səbəbindən gec başladığı üçün "Qəbələ" komandası 3000 manat cərimə edilib. Bundan başqa, "Neftçi" komandasının azarkeşləri tərəfindən rəqib futbolçunun ünvanına kütləvi şəkildə təhqiramiz ifadələr səsləndirildiyinə və bu hal cari mövsümdə 6-cı dəfə təkrarlandığına görə "Neftçi" komandası 8000 manat cərimə edilib.

In Azerbaijan, three clubs [received] 16 thousand manats was fined
Medianews.az reports that the committee announced its decisions regarding the matches of the 24th round of the Misli Premier League.
After the "Imishli" - "Sabah" game of the 24th round of the Misli Premier League ended, unauthorized persons entered the field, and since this is the second time this season that such an incident has occurred, the "Imishli" team was fined 5,000 manats.
The "Gabala" - "Neftchi" game of the same round started late due to the late arrival of the "Gabala" team to the field, so the "Gabala" team was fined 3,000 manats. Furthermore, since the fans of the "Neftchi" team verbally insulted the opposing player en masse and this is the sixth time this season that such an incident has been repeated, the "Neftchi" team was fined 8,000 manats.