Azərbaycanda yeni universitet yaradıla bilər
Rusiya ilə Azərbaycan arasında son zamanlar zəifləmiş mədəni və humanitar əlaqələri yenidən canlandırmağın vaxtıdır.
Bu barədə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin MDB ölkələri üzrə Dördüncü Departamentinin direktoru Mixail Kalugin TASS-a verdiyi müsahibədə bildirib.
Diplomat vurğulayıb ki, sıx mədəni və humanitar əlaqələr olmadan tam hüquqlu ikitərəfli əməkdaşlığı təsəvvür etmək mümkün deyil:
"Bizim perspektivli layihələrimiz var, məsələn, Azərbaycanda Sankt-Peterburq Dövlət Universitetinin nəzdində birgə universitetin yaradılması, iki ölkənin Moskva və Bakıda səfirlikləri nəzdində məktəblərin yaradılması kimi”./Bizim.Media

Пришло время возродить недавно ослабевшие культурные и гуманитарные связи между Россией и Азербайджаном.
Об этом в интервью ТАСС заявил директор Четвертого департамента стран СНГ МИД России Михаил Калугин.
Дипломат подчеркнул, что полноправное двустороннее сотрудничество невозможно без тесных культурных и гуманитарных связей:
«У нас есть перспективные проекты, например, создание совместного университета на базе Санкт-Петербургского государственного университета в Азербайджане, создание школ при посольствах двух стран в Москве и Баку»./Bizim.Media