Azərbaycanda yeni universitet yaradıla bilər
Rusiya ilə Azərbaycan arasında son zamanlar zəifləmiş mədəni və humanitar əlaqələri yenidən canlandırmağın vaxtıdır.
Bu barədə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin MDB ölkələri üzrə Dördüncü Departamentinin direktoru Mixail Kalugin TASS-a verdiyi müsahibədə bildirib.
Diplomat vurğulayıb ki, sıx mədəni və humanitar əlaqələr olmadan tam hüquqlu ikitərəfli əməkdaşlığı təsəvvür etmək mümkün deyil:
"Bizim perspektivli layihələrimiz var, məsələn, Azərbaycanda Sankt-Peterburq Dövlət Universitetinin nəzdində birgə universitetin yaradılması, iki ölkənin Moskva və Bakıda səfirlikləri nəzdində məktəblərin yaradılması kimi”./Bizim.Media

A new university can be established in Azerbaijan
It is time to revive the recently weakened cultural and humanitarian ties between Russia and Azerbaijan.
This was stated by Mikhail Kalugin, Director of the Fourth Department for CIS countries at the Russian Foreign Ministry, in an interview with TASS.
The diplomat emphasized that full-fledged bilateral cooperation is unimaginable without close cultural and humanitarian ties:
"We have promising projects, for example, the establishment of a joint university under Saint Petersburg State University in Azerbaijan, the creation of schools under the embassies of the two countries in Moscow and Baku."