Bakı metrosuna YENİ qatarlar alınacaq
"Hazırda Bakı metropolitenində 3-cü nəslə aid 36, eləcə də yeni - 4-cü nəslə məxsus daha 36 qatar tərkibi istismar olunur".
Medianews.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə "Bakı Metropoliteni" QSC-dən bildirilib.
Qeyd olunub ki, 2025-2030-cu illəri əhatə edən Dövlət Proqramının icrası ilə əlaqədar hazırda yeni qatarların alınması istiqamətində tədbirlər görülür:
"Dövlət Proqramına uyğun olaraq, yeni vaqonların alınması ilə bağlı tender elan olunduqdan sonra qalib tərəflə müqavilə imzalanaraq istehsal prosesinə başlanılacaq. Bununla əlaqədar yeniliklər olduğu təqdirdə ictimaiyyətə ətraflı məlumat veriləcək".

"В настоящее время в бакинском метрополитене эксплуатируется 36 поездов третьего поколения, а также 36 составов нового - четвертого поколения".
Medianews.az со ссылкой на oxu.az сообщает, что об этом заявил ГУП «Бакинский метрополитен».
Отмечается, что в связи с реализацией Государственной программы на 2025-2030 годы в настоящее время предпринимаются меры по закупке новых поездов:
"В соответствии с Государственной программой, после объявления тендера на закупку новых вагонов, будет заключен контракт с победителем, и начнется процесс производства. В случае появления новостей общественность будет подробно информирована".