Bakıda barda qanlı olay:
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Səbail rayonu, İçərişəhərin Böyük Qala küçəsində yerləşən barlardan birində qeydə alınıb.
İttiham aktındakı yekun protokola əsasən, 1990-cı il təvəllüdlü Osman Quliyev (ad və soyad şərtidir) sərxoş halda həmin barın qarşısına gələrək içəri girmək istəyib. Lakin orada mühafizəçi işləyən zərərçəkmiş şəxs Osmana sərxoş olduğunu və obyektə yalnız ailəli şəxslərin buraxıldığını bildirib. Mühafizəçinin sözlərindən qəzəblənən O.Quliyev İçərişəhərdə yaşadığı evə gedərək iki ədəd mətbəx bıçağı götürüb. O, yenidən mühafizəçinin yanına qayıdıb və yaranmış mübahisə zamanı onun kürək nahiyəsinə bıçaqla zərbə endirərək xəsarət yetirib.
Faktla bağlı Osman Quliyev saxlanılıb və barəsində cinayət işi açılıb. Təqsirləndirilən şəxs ifadəsində əməlindən peşman olduğunu və zərərçəkənlə barışdığını qeyd edib. Zərərçəkmiş şəxs də öz növbəsində Osmana qarşı hər hansı şikayət və tələbinin olmadığını bildirib.
Məhkəmənin qərarı ilə Osman Quliyev yekun olaraq 1 il 11 ay 28 gün müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. (lent.az)

Medianews.az reports that the incident took place in one of the bars located on Boyuk Gala street in Icherisheher, Sabail district.
According to the final protocol in the indictment, Osman Guliyev (name and surname are pseudonyms), born in 1990, came in front of that bar drunk and wanted to enter. However, the victim working as a security guard there told Osman that he was intoxicated and that only married individuals were allowed into the establishment. Angered by the guard's words, O. Guliyev went to his home in Icherisheher, took two kitchen knives, returned to the security guard, and during the ensuing argument, stabbed him in the back causing injury.
Osman Guliyev was detained regarding the incident and a criminal case was opened against him. In his statement, the accused expressed remorse for his actions and stated that he has reconciled with the victim. The victim, in turn, said that he has no complaints or demands against Osman.
By court decision, Osman Guliyev was sentenced to deprivation of liberty for 1 year, 11 months, and 28 days. (lent.az)