Bakıda barda qanlı olay:
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Səbail rayonu, İçərişəhərin Böyük Qala küçəsində yerləşən barlardan birində qeydə alınıb.
İttiham aktındakı yekun protokola əsasən, 1990-cı il təvəllüdlü Osman Quliyev (ad və soyad şərtidir) sərxoş halda həmin barın qarşısına gələrək içəri girmək istəyib. Lakin orada mühafizəçi işləyən zərərçəkmiş şəxs Osmana sərxoş olduğunu və obyektə yalnız ailəli şəxslərin buraxıldığını bildirib. Mühafizəçinin sözlərindən qəzəblənən O.Quliyev İçərişəhərdə yaşadığı evə gedərək iki ədəd mətbəx bıçağı götürüb. O, yenidən mühafizəçinin yanına qayıdıb və yaranmış mübahisə zamanı onun kürək nahiyəsinə bıçaqla zərbə endirərək xəsarət yetirib.
Faktla bağlı Osman Quliyev saxlanılıb və barəsində cinayət işi açılıb. Təqsirləndirilən şəxs ifadəsində əməlindən peşman olduğunu və zərərçəkənlə barışdığını qeyd edib. Zərərçəkmiş şəxs də öz növbəsində Osmana qarşı hər hansı şikayət və tələbinin olmadığını bildirib.
Məhkəmənin qərarı ilə Osman Quliyev yekun olaraq 1 il 11 ay 28 gün müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. (lent.az)

В Баку пьяный мужчина напал с ножом на охранника бара.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошел в одном из баров на улице Большой Крепости в Ичери Шехер, районе Сабайыл.
Согласно итоговому протоколу обвинительного акта, Осман Гулиев (имя и фамилия условные), 1990 года рождения, в состоянии опьянения подошёл к бару и попытался войти внутрь. Однако охранник, являющийся пострадавшим, сообщил Осману, что он пьян, и на объект пропускают только семейных людей. Разозлившись на слова охранника, О. Гулиев отправился в свой дом в Ичери Шехер и взял два кухонных ножа. Затем он вернулся к охраннику и во время возникшей ссоры ударил ножом в область лопатки, нанеся травму.
По факту Осман Гулиев был задержан, в отношении него возбуждено уголовное дело. В признательных показаниях обвиняемый выразил сожаление о совершённом и сообщил, что примирился с потерпевшим. Пострадавший, в свою очередь, заявил, что не имеет никаких претензий и жалоб к Осману.