Bakıda bu avtobus da yenilənir:
Bakının Biləcəri qəsəbəsini metronun "Azadlıq prospekti", "Gənclik" və "Nəriman Nərimanov" stansiyaları ilə əlaqələndirən 202 nömrəli müntəzəm marşrutda istismar olunan avtobusların bir qismi yenilənir.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) məlumat yayıb.
Məlumata görə, martın 18-dən sərnişinlərin xidmətinə veriləcək 11 böyüktutumlu "Yutong" markalı müasir avtobus CNG texnologiyası ilə təchiz olunub. Beləliklə, marşrut xəttində fəaliyyət göstərən bütün avtobuslar ekoloji təmiz nəqliyyat vasitələri olacaq.
Ümumilikdə 15 avtobus 8 dəqiqə hərəkət intervalı ilə sərnişinlərin ixtiyarında olacaq. Avtobuslarda ödəniş nağdsız qaydadadır. Gediş haqqı 0,60 manat təşkil edir.

В Баку этот автобус тоже обновляется:
Часть автобусов на регулярном маршруте №202, связывающем поселок Биладжары в Баку со станциями метро "Проспект Азадлыг", "Гянджлик" и "Нариман Нариманов", обновляется.
Medianews.az сообщает, что об этом информирует Азербайджанское агентство наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта.
По информации, с 18 марта пассажирам будут предоставлены 11 современных автобусов большой вместимости марки "Yutong", оснащённых технологией CNG. Таким образом, все автобусы, работающие на данном маршруте, будут экологически чистыми транспортными средствами.
Всего будет 15 автобусов, обслуживающих пассажиров с интервалом движения 8 минут. Оплата в автобусах производится безналичным способом. Стоимость проезда составляет 0,60 маната.