Bakıda DƏHŞƏTLİ QƏTL:
Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətindən Musavat.com-a verilən məlumata görə, martın 30-da paytaxtın Xəzər rayonu, Şağan qəsəbəsi ərazisində 1985-ci il təvəllüdlü Qamət Teymurovun öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
İlkin araşdırmalarla 1990-cı il təvəllüdlü Qismət Teymurovun aralarında yaranmış mübahisə zamanı Qamət Teymurovu qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Xəzər rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır. Qismət Teymurov iş üzrə prokurorluq tərəfindən şübhəli şəxs qismində tutulub.

Terrible Murder in Baku:
According to the information provided to Musavat.com by the Press Service of the Prosecutor General's Office, on March 30, a report was received by the district prosecutor's office about the killing of 1985-born Qamət Teymurov in the Shagan settlement of the Khazar district of the capital.
Preliminary investigations have established reasonable suspicions that 1990-born Qismət Teymurov intentionally killed Qamət Teymurov during a dispute between them.
In connection with the incident, a criminal case has been initiated under Article 120.1 (intentional murder) of the Criminal Code at the Khazar district prosecutor's office, and a preliminary investigation is underway. Qismət Teymurov has been detained by the prosecution as a suspect in the case.