Bakıda DƏHŞƏTLİ QƏTL:
Baş Prokurorluğun Mətbuat xidmətindən Musavat.com-a verilən məlumata görə, martın 30-da paytaxtın Xəzər rayonu, Şağan qəsəbəsi ərazisində 1985-ci il təvəllüdlü Qamət Teymurovun öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
İlkin araşdırmalarla 1990-cı il təvəllüdlü Qismət Teymurovun aralarında yaranmış mübahisə zamanı Qamət Teymurovu qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Xəzər rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır. Qismət Teymurov iş üzrə prokurorluq tərəfindən şübhəli şəxs qismində tutulub.

В Баку возбуждено уголовное дело по факту умышленного убийства лица.
По информации пресс-службы Главной прокуратуры, 30 марта в прокуратуру района Хазара столицы поступило сообщение об убийстве 1985 года рождения Гамета Теймурова на территории поселка Шаган.
В ходе предварительного расследования установлены серьезные подозрения, что 1990 года рождения Кисмет Теймуров умышленно убил Гамета Теймурова в ходе возникшего между ними конфликта.
По данному факту в прокуратуре района Хазара возбуждено уголовное дело по статье 120.1 Уголовного кодекса (умышленное убийство), проводится предварительное следствие. Кисмет Теймуров задержан прокуратурой в качестве подозреваемого.