Bakıda hava yenidən dəyişir -
Paytaxt və yarımada ərazisində aprelin 2-də hava şəraiti qeyri-sabit keçəcək. Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin yaydığı məlumata görə buludlu hava üstünlük təşkil edəcək. Gün ərzində əsasən yağmursuz hava ehtimal edilsə də gecə saatlarında bəzi ərazilərdə yağış yağacağı gözlənilir.
Medianews.az bildirir ki, səhər saatlarında duman olacağı və mülayim cənub-qərb küləyinin əsəcəyi bildirilir.
Bakıda gecə saatlarında temperatur 10-12 dərəcə isti təşkil edəcək. Gündüz isə havanın 14-18 dərəcəyə qədər isinəcəyi proqnozlaşdırılır. Atmosfer təzyiqi normadan yüksək olsa da 762 mm-dən 758 mm-ə qədər enəcək. Rütubət səviyyəsi isə 70-80 faiz ətrafında dəyişəcək.
Rayonlarda da oxşar vəziyyət müşahidə olunacaq. Əksər bölgələrdə havanın yağmursuz keçəcəyi deyilsə də gecəyə doğru yağıntı və şimşək ehtimalı var. Dağlıq ərazilərdə gündüz temperatur 17 dərəcəyə çatacaq. Aran rayonlarında isə termometrlər 25 dərəcəyə qədər yüksələcək. Səhər duman olacağı üçün sürücülərin yollarda diqqətli olması tövsiyə edilir

The weather will be unstable on April 2 in the capital and peninsula areas. According to the information released by the National Hydrometeorology Service, cloudy weather will dominate. Although mostly dry weather is expected during the day, rain is anticipated in some areas at night.
Medianews.az reports that there will be fog in the morning hours and a mild southwest wind will blow.
In Baku, the temperature during the night will be 10-12 degrees Celsius. During the day, it is forecasted to warm up to 14-18 degrees Celsius. Although atmospheric pressure will be higher than normal, it will decrease from 762 mm to 758 mm. Humidity levels will fluctuate around 70-80 percent.
A similar situation will be observed in the districts as well. It is said that the weather will be dry in most regions, but there is a possibility of precipitation and thunder towards the night. Daytime temperature in mountainous areas will reach 17 degrees. In the lowland districts, thermometers will rise up to 25 degrees. Since there will be fog in the morning, drivers are advised to be cautious on the roads.