Bakıda internat məktəbinin yataqxanasında yanğın olub -
Bildirilib ki, "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Qara Qarayev prospektində yerləşən Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 3 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbinin yataqxanasında yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə və Xüsusi Riskli Xilasetmə xidmətlərinin qüvvələri cəlb olunub.
FHN qüvvələrinin çevik müdaxiləsi sayəsində üçmərtəbəli yataqxana binasının birinci mərtəbəsinin dəhlizində baş vermiş yanğın genişlənməsinə, o cümlədən binaya yayılmasına imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Yanğın nəticəsində binanın dəhlizində yığılmış geyim əşyaları 5kv.m. sahədə, 1 ədəd plastikdən ibarət pəncərə çərçivəsi və dolab yanıb, 1 ədəd dolab və pilləkən qəfəsi 5kv.m. sahədə deformasiya edib.

В Баку в общежитии интерната произошел пожар -
Сообщается, что на горячую линию «112» поступила информация о пожаре в спальном корпусе Специальной республиканской школы-интерната №3 для детей с ограниченными возможностями здоровья, расположенной в Низаминском районе города Баку, на проспекте Кара Караева.
В связи с информацией на место происшествия были немедленно направлены силы Государственной службы пожарной охраны и службы спасения от особых рисков МЧС.
Благодаря оперативному вмешательству сил МЧС пожар, возникший на первом этаже трехэтажного спального корпуса в коридоре, был быстро ликвидирован без распространения и проникновения в здание.
В результате пожара в коридоре здания сгорели собранные одежные вещи на площади 5 кв.м, одно пластиковое оконное рамочное изделие и шкаф, поврежден один шкаф и лестничный пролет на площади 5 кв.м.