Bakıda kollecə yeni direktor
Bakı Dövlət Rabitə və Nəqliyyat Kollecinə yeni təyin edilən direktor Səbuhi Qurbanov kollektivə təqdim olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Elm və Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Səbuhi Qurbanov bakalavr təhsilini Bakı Dövlət Universitetində riyaziyyat ixtisası üzrə, magistratura təhsilini isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində biznesin təşkili və idarə edilməsi ixtisası üzrə alıb.
O, əmək fəaliyyətinə Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəbdə riyaziyyat müəllimi kimi başlayıb. Daha sonra həmin məktəbdə direktor müavini, Şəki şəhər 20 nömrəli tam orta məktəbdə direktor vəzifələrində çalışıb, həmçinin Şəki-Zaqatala Regional Təhsil İdarəsində baş məsləhətçi kimi fəaliyyət göstərib.
Səbuhi Qurbanov Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Sərəncamı ilə "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, Səbuhi Qurbanov 2025-ci ildən son təyinatadək Bakı Dövlət Rabitə və Nəqliyyat Kollecinin tədris işləri üzrə direktor müavini vəzifəsində çalışıb.
Xatırladaq ki, fevralın 11-də S.Qurbanova direktorun səlahiyyətlərinin müvəqqəti icrası həvalə edilmişdi.//Oxu.az

В Баку назначен новый директор колледжа
Новоназначенный директор Бакинского государственного колледжа связи и транспорта Сабухи Курбанов был представлен коллективу.
Medianews.az сообщает, что об этом информирует Государственное агентство по науке и образованию.
Указано, что Сабухи Курбанов получил образование бакалавра по специальности математика в Бакинском государственном университете, а магистратуру по специальности организация и управление бизнесом в Азербайджанском государственном экономическом университете.
Он начал трудовую деятельность в средней школе №11 города Шеки в качестве учителя математики. Позже работал заместителем директора в той же школе, директором средней школы №20 города Шеки, а также главным советником в Региональном управлении образования Шеки-Закатала.
Сабухи Курбанов был награжден медалью «Таракьи» соответствующим указом Президента Азербайджанской Республики.
Отметим, что с 2025 года до последнего назначения Сабухи Курбанов работал заместителем директора по учебной работе Бакинского государственного колледжа связи и транспорта.