Bakıda kollecə yeni direktor
Bakı Dövlət Rabitə və Nəqliyyat Kollecinə yeni təyin edilən direktor Səbuhi Qurbanov kollektivə təqdim olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Elm və Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Səbuhi Qurbanov bakalavr təhsilini Bakı Dövlət Universitetində riyaziyyat ixtisası üzrə, magistratura təhsilini isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində biznesin təşkili və idarə edilməsi ixtisası üzrə alıb.
O, əmək fəaliyyətinə Şəki şəhər 11 nömrəli tam orta məktəbdə riyaziyyat müəllimi kimi başlayıb. Daha sonra həmin məktəbdə direktor müavini, Şəki şəhər 20 nömrəli tam orta məktəbdə direktor vəzifələrində çalışıb, həmçinin Şəki-Zaqatala Regional Təhsil İdarəsində baş məsləhətçi kimi fəaliyyət göstərib.
Səbuhi Qurbanov Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Sərəncamı ilə "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, Səbuhi Qurbanov 2025-ci ildən son təyinatadək Bakı Dövlət Rabitə və Nəqliyyat Kollecinin tədris işləri üzrə direktor müavini vəzifəsində çalışıb.
Xatırladaq ki, fevralın 11-də S.Qurbanova direktorun səlahiyyətlərinin müvəqqəti icrası həvalə edilmişdi.//Oxu.az

New director appointed to the college in Baku
Sabuhi Qurbanov, newly appointed director of Baku State College of Communication and Transport, has been introduced to the staff.
Medianews.az reports that the State Agency for Science and Education has released information about this.
It was noted that Sabuhi Qurbanov completed his bachelor's degree in mathematics at Baku State University and his master's degree in business organization and management at Azerbaijan State University of Economics.
He began his career as a mathematics teacher at Secondary School No. 11 in Sheki city. Later, he served as deputy director at the same school, as director at Secondary School No. 20 in Sheki city, and also worked as chief advisor at the Sheki-Zagatala Regional Education Department.
Sabuhi Qurbanov has been awarded the "Progress" medal by the relevant decree of the President of the Republic of Azerbaijan.
It should be noted that from 2025 until his last appointment, Sabuhi Qurbanov worked as the deputy director for academic affairs at the Baku State College of Communication and Transport.