Balaş Qasımov İTV-dən gedir, AzTV-yə sədr gətirilir? -
Son günlər ictimaiyyət arasında, xüsusilə media ictimaiyyəti arasında İctimai Televiziyanın hazırkı baş direktoru Balakişi Qasımovun vəzifəsindən gedəcəyi və yenidən namizəd olmayacağı barədə məlumatlar yayılıb. Bununla bağlı indiyə qədər hər hansı bir açıqlamanın verilməməsi suallar doğururdu.
Medianews.az xəbər verir ki, Manset.az məsələ ilə bağlı İTV-nin hazırkı baş direktoru Balakişi Qasımovdan açıqlama alıb.
O, açıqlamasında yenidən namizəd olub-olmayacağı ilə bağlı məsələlərə aydınlıq gətirib:
“İnşallah, bu həftə bu barədə qərar verəcəyəm. Böyük ehtimalla yenidən namizəd olacağam.”
Jurnalistin “Sizin AzTV-yə sədr təyin olunacağınızla bağlı məlumatlar yayılıb. Bu barədə nə deyə bilərsiniz?” sualına cavab olaraq o qeyd edib:
“Mən şayiələri şərh etmək istəmirəm, indiyədək də etməmişəm. Bu, şayiədir, qeyri-ciddi məlumatdır".
"Bəs namizəd olub seçildikdən sonra hansı yeniliklər gözlənilir?" sualına isə Qasımov belə cavab verib:
"Seçildikdən sonra da yeniliklər olacaq”.
Qeyd edək ki, Balakişi Qasımovun yenidən namizəd olmayacağı, AzTV-yə sədr təyin olunacağı, AzTV sədri Rövşən Məmmədovun daha yüksək posta təyin ediləcəyi, “Space” televiziyasının sabiq rəhbəri Vado Korovinin isə İctimai Televiziyaya baş direktor gətiriləcəyi ilə bağlı məlumatlar yayılmışdı.

В последние дни среди общественности, особенно среди медиа-сообщества, распространялась информация о том, что нынешний генеральный директор Общественного телевидения Балакиши Гасымов покинет свою должность и не будет снова выдвигать свою кандидатуру. Отсутствие до сих пор каких-либо заявлений по этому поводу вызывало вопросы.
Medianews.az сообщает, что сайт Manset.az получил комментарий по этому вопросу от нынешнего генерального директора ИТВ Балакиши Гасымова.
В своем заявлении он прояснил вопросы о том, будет ли он снова выдвигать свою кандидатуру:
«Иншаллах, на этой неделе я приму решение по этому поводу. С большой вероятностью я снова выдвинусь в кандидаты.»
На вопрос журналиста «Распространяется информация о вашем назначении председателем АзТВ. Что вы можете сказать об этом?» он ответил:
«Я не хочу комментировать слухи, и до сих пор этого не делал. Это слухи, несерьезная информация.»
На вопрос "А какие новшества ожидаются после выдвижения и избрания?"Гасымов ответил следующим образом:
«После избрания также будут новшества.»
Отметим, что ранее распространялась информация о том, что Балакиши Гасымов не будет снова выдвигать свою кандидатуру, что он будет назначен председателем АзТВ, что председатель АзТВ Ровшен Мамедов будет переведен на более высокий пост, а бывший руководитель телеканала «Space» Вадо Коровин будет назначен генеральным директором Общественного телевидения.