"Barselona"nın ulduzu Messiyə qonşu oldu:
“Barselona”nın və İspaniya millisinin ulduz yarımmüdafiəçisi Pedri dəniz mənzərəli lüks ev tikdirir.
Medianews.az publika.az-a istinadən xəbər verir ki, layihənin dəyəri 5 milyon avrodan çoxdur. Onun qonşularından biri Lionel Messi olacaq.
Futbolçu Kataloniyanın Kasteldefels bölgəsində yerləşən elit Bellamar rayonunda ümumi sahəsi 3 672 kvadratmetr olan iki torpaq sahəsi alıb. Bu ərazidə 1959-cu ildə tikilmiş köhnə ev söküləcək və yerində yeni layihə inşa olunacaq.
Sövdələşmə 2024-cü ildə baş tutub, tikinti icazəsi 2025-ci ilin fevralında verilib, işlər isə may ayında başlayıb. Tikintinin 2028-ci ildə başa çatması planlaşdırılır.
Pedri minimalist üslubu seçib və məşhur “Fran Silvestre Arquitectos” memarlıq bürosu ilə əməkdaşlıq edir. Layihəyə hovuz və panoramik dəniz mənzərəsi daxildir, lakin relyef səbəbindən mürəkkəb torpaq işləri tələb olunur.

Звезда полузащиты «Барселоны» и сборной Испании Педри строит роскошный дом с видом на море.
Medianews.az, ссылаясь на publika.az, сообщает, что стоимость проекта превышает 5 миллионов евро. Одним из его соседей станет Лионель Месси.
Футболист приобрёл два земельных участка общей площадью 3 672 квадратных метра в элитном районе Белламар, расположенном в каталонском регионе Кастельдефельс. На этой территории будет снесён старый дом, построенный в 1959 году, и возведён новый проект.
Сделка состоялась в 2024 году, разрешение на строительство выдали в феврале 2025 года, а работы начались в мае. Планируется завершить строительство в 2028 году.
Педри выбрал минималистичный стиль и сотрудничает с известным архитектурным бюро «Fran Silvestre Arquitectos». Проект включает бассейн и панорамный вид на море, однако из-за рельефа потребуются сложные земляные работы.