Bayrama görə pensiyalar tez veriləcək? -
Qurban bayramı ilə əlaqədar pensiya, müavinət və digər sosial ödənişlərin vaxtından əvvəl verilib-verilməyəcəyi məsələsinə aydınlıq gətirilib.
Medianews.az-ın xəbərinə görə, modern.az-ın sorğusuna cavab olaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyindən bildirilib ki, mayın 27-28-i Qurban bayramı günləridir və hər ay pensiya, müavinət və digər sosial ödənişlərin qrafik üzrə ödənişi ayın 27-dək olan dövrdə artıq yekunlaşmış olur.
Beləliklə, sosial ödənişlərin verilməsi ilə bağlı əlavə dəyişiklik və ya öncədən ödəniş mexanizminin tətbiqinə ehtiyac yaranmır.

В связи с праздником Курбан-байрам был прояснен вопрос о том, будут ли пенсии, пособия и другие социальные выплаты выдаваться заблаговременно.
По сообщению Medianews.az, в ответ на запрос modern.az в Министерстве труда и социальной защиты населения сообщили, что 27-28 мая – дни праздника Курбан-байрам, и согласно графику ежемесячная выплата пенсий, пособий и других социальных выплат за период до 27-го числа уже завершена.
Таким образом, дополнительное изменение или применение механизма заблаговременной выплаты в отношении социальных выплат не требуется.