Bayrama görə pensiyalar tez veriləcək? -
Qurban bayramı ilə əlaqədar pensiya, müavinət və digər sosial ödənişlərin vaxtından əvvəl verilib-verilməyəcəyi məsələsinə aydınlıq gətirilib.
Medianews.az-ın xəbərinə görə, modern.az-ın sorğusuna cavab olaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyindən bildirilib ki, mayın 27-28-i Qurban bayramı günləridir və hər ay pensiya, müavinət və digər sosial ödənişlərin qrafik üzrə ödənişi ayın 27-dək olan dövrdə artıq yekunlaşmış olur.
Beləliklə, sosial ödənişlərin verilməsi ilə bağlı əlavə dəyişiklik və ya öncədən ödəniş mexanizminin tətbiqinə ehtiyac yaranmır.

Clarification has been made regarding whether pension, allowance, and other social payments will be made in advance due to the Qurban Bayram holiday.
According to Medianews.az's report, in response to modern.az's inquiry, the Ministry of Labor and Social Protection of the Population announced that May 27-28 are the days of Qurban Bayram, and the payments of pensions, allowances, and other social payments for each month are already completed by the 27th of the month according to the schedule.
Thus, there is no need for additional changes or the implementation of an early payment mechanism related to the provision of social payments.