Benzia "Sabah" - "Qarabağ" oyunu haqda -
Azərbaycan kubokunun yarımfinal mərhələsinin "Sabah"la "Qarabağ" arasında keçirilən cavab matçının hakimliyi böyük müzakirələrə səbəb olub.
Medianews.az QOL.az xəbər verir ki, oyunda ən mübahisəli məqam isə görüşün baş hakimi Rəvan Həmzəzadənin matçın son saniyələrində "Sabah"ın futbolçusunun cərimə meydançası daxilində topa əllə toxunuşundan sonra penalti qərarını verməməsi olub.
Hakimin idarəçiliyinə "Qarabağ"ın sabiq legioneri Yassin Benzia da münasibət bildirib. Hazırda Səudiyyə Ərəbistanın "Əl-Feyha" klubunda çıxış edən əlcəzairli yarımmüdafiəçi rəsmi "İnstagram" hesabında etdiyi paylaşımda hakimliyi biabırçılıq adlandırıb. O, fikirlərinə kloun smayliki də əlavə edib:
"Hakim biabrçıdır. Ölkənin ən yaxşı komandasını yalnız belə məğlub etmək olar".
Xatırladaq ki, ilk oyunda 2:2 hesablı heç-heçə edən komandaların cavab matçı "Sabah"ın 2:1 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.

Бензиа о матче "Сабах" - "Карабах" -
Судейство ответного матча полуфинала Кубка Азербайджана между «Сабах» и «Карабахом» вызвало большие обсуждения.
Medianews.az сообщает, что самым спорным моментом в игре стало то, что главный арбитр встречи Раван Хемзазаде в последние секунды матча не назначил пенальти после того, как футболист «Сабаха» коснулся мяча рукой в штрафной площади.
Относительно судейства высказался и бывший легионер «Карабаха» Яссин Бензиа. Алжирский полузащитник, выступающий в настоящее время в саудовском клубе «Эль-Фейха», в своем официальном аккаунте в Instagram назвал судейство позором. К своим словам он добавил смайлик клоуна:
«Судья — позор. Только так можно обыграть лучшую команду страны».
Напомним, что первый матч, завершившийся со счетом 2:2, ответный матч команд завершился победой «Сабаха» со счетом 2:1.