Beyin silkələnməsinin
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə “HuffPost”a beyin travmaları üzrə mütəxəssis Daniel Daneşvar və nevroloq Şey Datta danışıb.
İlk günlərdə baş ağrısı, başgicəllənmə və ürəkbulanma müşahidə olunur, sonradan isə yaddaş, diqqət və emosional vəziyyətlə bağlı problemlər yarana bilər.
Mütəxəssislər həmçinin qıcıqlanma, narahatlıq, yuxu pozuntuları və “başda duman” hissi kimi qeyri-adi simptomlara diqqət çəkiblər. Daneşvar əlavə edib ki, bəzi hallarda görmə zəifliyi və fokuslama çətinliyi də meydana çıxır.

Сотрясение мозга скрытые признаки
Medianews.az сообщает, что об этом в «HuffPost» рассказали специалист по травмам мозга Даниэль Данешвар и невролог Шей Датта.
В первые дни наблюдаются головная боль, головокружение и тошнота, позже могут возникнуть проблемы с памятью, вниманием и эмоциональным состоянием.
Специалисты также отметили необычные симптомы, такие как раздражительность, беспокойство, нарушения сна и ощущение «тумана в голове». Данешвар добавил, что в некоторых случаях появляется ухудшение зрения и трудности с фокусировкой.