Bəzi ölkələr Hörmüz boğazının təhlükəsizliyini təmin etməyə hazırdır -
ABŞ prezidenti Donald Tramp bir neçə ölkənin Hörmüz boğazında təhlükəsizliyin təmin edilməsində iştirak etməyə hazır olduğunu deyib.
Medianews.az APA-ya istinadən xəbər verir ki, o, bunu mövqeyi şənbə günü “NBC News”a verdiyi müsahibədə açıqlayıb.
"Onlar nəinki hazırdırlar, həm də bunun əla bir fikir olduğunu düşünürlər. Biz boğazı tamamilə təmizləyəcəyik və əminik ki, çətinlik çəkən və bəzi hallarda neft ala bilməyən digər ölkələr də bizə qoşulacaqlar", - Tramp bildirib.
Lakin Tramp boğazda təhlükəsizliyin təmin olunmasında iştirak etmək istəyən ölkələrin adlarını çəkməkdən imtina edib.

Some countries are ready to ensure the security of the Strait of Hormuz -
US President Donald Trump has stated that several countries are ready to participate in ensuring security in the Strait of Hormuz.
Medianews.az According to APA, he announced this position in an interview with "NBC News" on Saturday.
"They are not only ready, but they also think it is a great idea. We will completely clear the strait and are confident that other countries experiencing difficulties and sometimes unable to receive oil will join us," Trump said.
However, Trump refused to name the countries wishing to participate in ensuring security in the strait.