Bir ay heç kimlə görüşməyəcək - Qadağa qoydu
Müğənni "Günə bax" proqramında bunun üçün həyat tərzini dəyişdiyini deyib. O, bildirib ki, prodüser Asif Kərimli ona qadağalar qoyub:
"Rahatam, çox yaxşıyam. Yanımda yaxşı insanlar var. Bilirik ki, hər şey çox yaxşı olacaq. İfamla çalışacağam ki, hamının etimadını doğruldum. Nəvəm gəldi, istədim qucaqlayıb öpüm. Qoymadılar. Qripə yoluxa bilərəm".
Asif Kərimov "Demişəm ki, heç kimlə görüşmə, evdəkiləri başqa yerə göndər. Telefondan uzaq dur, vaxtında yatıb, vaxtında dur. Neqativ şeylərə baxma. Hamı anlasın ki, Könül bir ay ərzində heç kimlə görüşməyəcək, heç yerə getməyəcək" isə sözlərini əlavə edib.  (Axşam.az)

He/She will not meet with anyone for a month - Imposed a ban
The singer said on the "Günə bax" program that she has changed her lifestyle for this. She stated that producer Asif Kərimli has imposed restrictions on her:
"I am comfortable, very good. I have good people around me. We know that everything will be very good. I will work with my honor to prove everyone's trust. My grandchild came, I wanted to hug and kiss him. They did not allow it. I might catch the flu."
Asif Kərimov added, "I told her not to meet anyone, send the family members to another place. Stay away from the phone, go to bed on time, wake up on time. Don't look at negative things. Everyone should understand that Könül will not meet anyone or go anywhere for a whole month." (Axşam.az)