Bir ay heç kimlə görüşməyəcək - Qadağa qoydu
Müğənni "Günə bax" proqramında bunun üçün həyat tərzini dəyişdiyini deyib. O, bildirib ki, prodüser Asif Kərimli ona qadağalar qoyub:
"Rahatam, çox yaxşıyam. Yanımda yaxşı insanlar var. Bilirik ki, hər şey çox yaxşı olacaq. İfamla çalışacağam ki, hamının etimadını doğruldum. Nəvəm gəldi, istədim qucaqlayıb öpüm. Qoymadılar. Qripə yoluxa bilərəm".
Asif Kərimov "Demişəm ki, heç kimlə görüşmə, evdəkiləri başqa yerə göndər. Telefondan uzaq dur, vaxtında yatıb, vaxtında dur. Neqativ şeylərə baxma. Hamı anlasın ki, Könül bir ay ərzində heç kimlə görüşməyəcək, heç yerə getməyəcək" isə sözlərini əlavə edib.  (Axşam.az)

Заслуженная артистка Кёнюль Каримова рассказала о предстоящем сольном концерте.
Певица в программе "Посмотри на солнце" сказала, что для этого изменила образ жизни. Она отметила, что продюсер Асоф Каримли наложил на неё запреты:
"Я в порядке, мне очень хорошо. Со мной рядом хорошие люди. Мы знаем, что всё будет очень хорошо. Буду работать с ответственно, чтобы оправдать доверие всех. Моё внук пришёл, я хотела обнять и поцеловать его. Не разрешили. Могу заразиться гриппом".
Асоф Каримов добавил: "Я сказал, чтобы она ни с кем не встречалась, домочадцев отправили в другое место. Держаться подальше от телефона, ложиться вовремя и просыпаться вовремя. Не смотреть на негативные вещи. Всем должно быть понятно, что Кёнюль в течение месяца ни с кем не встретится и никуда не пойдёт". (Axşam.az)