Hasan Canın narkotik testinin nəticəsi açıqlandı
Türkiyənin ən məşhur komediyaçılarından biri olan Hasan Can Kaya haqqında irəli sürülən narkotik istifadəsi iddiaları rəsmi tibbi hesabatla təkzib olunub. Aparılan genişmiqyaslı analizlərin nəticəsi neqativ çıxaraq, sənətçinin qanında heç bir qadağan olunmuş maddə aşkarlanmadığını sübut edib.
Milli.Az xəbər verir ki, sosial mediada və bəzi xəbər platformalarında Hasan Can Kayanın narkotik maddələrdən istifadə etdiyinə dair iddialar yayılmışdı. Bu iddialar sənətçinin həm nüfuzuna, həm də davam edən layihələrinə mənfi təsir göstərməyə başlamışdı.
İddialardan dərhal sonra Hasan Can Kaya könüllü olaraq xəstəxanaya müraciət edərək analiz verib.
Məşhur komediyaçı daha əvvəl də bu cür xəbərlərin tamamilə əsassız olduğunu və onu qaralamaq məqsədi daşıdığını bildirmişdi.

Одно из самых известных комедийных артистов Турции Хасан Джан Кая официально опроверг обвинения в употреблении наркотиков медицинским заключением. Результаты проведенных обширных анализов оказались отрицательными и доказали, что в крови артиста не обнаружено никаких запрещённых веществ.
Сообщается на сайте Milli.Az, что в социальных сетях и некоторых новостных платформах распространялись обвинения в употреблении Хасаном Джаном Кая наркотических веществ. Эти обвинения начали негативно влиять как на репутацию артиста, так и на его текущие проекты.
Сразу после обвинений Хасан Джан Кая добровольно обратился в больницу и сдал анализы.
Известный комик ранее также заявлял, что такие новости полностью беспочвенны и преследуют цель его очернить.