“Bu, beynəlxalq hüququn prinsiplərinin açıq şəkildə pozulmasıdır”
Sudanın Suveren Keçid Şurasının Sədri Abdel Fattah Al-Burhan Abdelrahman Al-Burhan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, məktubda deyilir:
“Zati-aliləri.
Azərbaycan ərazisinin İran ərazisindən pilotsuz uçuş aparatları ilə hədəfə alınması və bunun nəticəsində hava məkanınızın pozulması barədə xəbərləri narahatlıqla izlədik. Bu, beynəlxalq hüququn prinsiplərinin və dövlətlərin suverenliyinə hörmət qaydalarının açıq şəkildə pozulmasıdır.
Sudan Respublikasının rəhbərliyi, hökuməti və xalqı adından qardaş Azərbaycan Respublikası ilə tam həmrəyliyimizi ifadə edir, ölkənizin suverenliyini, təhlükəsizliyini və sabitliyini qorumaq üçün atdığınız bütün qanuni addımları dəstəklədiyimizi bildiririk.
Uca Allahdan Azərbaycan Respublikasını qorumasını, ona təhlükəsizlik və sabitlik bəxş etməsini diləyirik.

Председатель Суверенного переходного совета Судана Абдель Фаттах Аль-Бурхан Абдельрахман Аль-Бурхан направил письмо Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Как сообщает «Qafqazinfo», в письме говорится:
«Ваше Высочество.
Мы с беспокойством следим за новостями о том, что территория Азербайджана была атакована с территории Ирана с помощью беспилотных летательных аппаратов, вследствие чего было нарушено воздушное пространство вашей страны. Это явное нарушение принципов международного права и правил уважения суверенитета государств.
От имени руководства, правительства и народа Республики Судан выражаем полную солидарность с братским Азербайджанским Республикой и заявляем о поддержке всех законных шагов, предпринимаемых вами для защиты суверенитета, безопасности и стабильности вашей страны.