“Bu, beynəlxalq hüququn prinsiplərinin açıq şəkildə pozulmasıdır”
Sudanın Suveren Keçid Şurasının Sədri Abdel Fattah Al-Burhan Abdelrahman Al-Burhan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə məktub ünvanlayıb.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, məktubda deyilir:
“Zati-aliləri.
Azərbaycan ərazisinin İran ərazisindən pilotsuz uçuş aparatları ilə hədəfə alınması və bunun nəticəsində hava məkanınızın pozulması barədə xəbərləri narahatlıqla izlədik. Bu, beynəlxalq hüququn prinsiplərinin və dövlətlərin suverenliyinə hörmət qaydalarının açıq şəkildə pozulmasıdır.
Sudan Respublikasının rəhbərliyi, hökuməti və xalqı adından qardaş Azərbaycan Respublikası ilə tam həmrəyliyimizi ifadə edir, ölkənizin suverenliyini, təhlükəsizliyini və sabitliyini qorumaq üçün atdığınız bütün qanuni addımları dəstəklədiyimizi bildiririk.
Uca Allahdan Azərbaycan Respublikasını qorumasını, ona təhlükəsizlik və sabitlik bəxş etməsini diləyirik.

"This is a clear violation of the principles of international law"
The Chairman of the Sovereign Transition Council of Sudan, Abdel Fattah Al-Burhan Abdelrahman Al-Burhan, has addressed a letter to the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
According to “Qafqazinfo,” the letter states:
“Your Excellency,
We have followed with concern the news about the Azerbaijani territory being targeted by unmanned aerial vehicles from the Iranian territory, resulting in a violation of your airspace. This is a clear violation of the principles of international law and the rules of respect for the sovereignty of states.
On behalf of the leadership, government, and people of the Republic of Sudan, we express our full solidarity with the brotherly Republic of Azerbaijan and affirm our support for all the lawful steps you take to preserve your country's sovereignty, security, and stability.