Bu gün hava necə olacaq? -
Milli Hidrometeorologiya Xidməti aprelin 7-nə olan hava proqnozunu açıqlayıb. Məlumata görə paytaxtda və Abşeron yarımadasında hava dəyişkən buludlu keçəcək.
Medianews.az bildirir ki, gün ərzində əsasən yağmursuz hava şəraiti gözlənilsə də, gecə bəzi yerlərdə az yağış yağacağı ehtimalı var.
Bakıda səhər saatlarında şimal-qərb küləyi mülayim cənub-qərb küləyi ilə əvəzlənəcək. Havanın temperaturu gündüz saatlarında 18 dərəcəyədək yüksələcək ki, bu da şəhər sakinlərinin xoş bahar havası hiss etməsinə şərait yaradacaq.
Rayonlarda isə vəziyyət nisbətən fərqlidir. Bəzi bölgələrdə arabir yağıntı olacağı, dağlıq ərazilərdə qar yağacağı proqnozlaşdırılır. Xüsusilə şimal və şərq rayonlarında proseslərin daha intensiv olacağı, şimşək çaxacağı və dolu düşəcəyi gözlənilir. Dumanlı hava şəraiti ilə müşayiət olunan yağıntıların axşama doğru tədricən kəsiləcəyi bildirilir.
Temperatur göstəriciləri rayonlarda 22 dərəcəyədək isinməni vəd etsə də, dağlıq ərazilərdə gecə saatlarında şaxta qeydə alına bilər. Sürücülər dumanlı hava və dağlıq yollarda yarana biləcək çətinliklərə qarşı diqqətli olmalıdırlar.

The National Hydrometeorology Service has announced the weather forecast for April 7. According to the information, the weather in the capital and the Absheron Peninsula will be partly cloudy.
Medianews.az reports that although mainly dry weather is expected during the day, there is a possibility of light rain in some places at night.
In Baku, the north-west wind in the morning will be replaced by a mild south-west wind. The temperature during the day will rise up to 18 degrees, which will allow city residents to enjoy pleasant spring weather.
The situation is somewhat different in the regions. Intermittent precipitation is expected in some areas, and snow is forecasted in mountainous regions. Especially in the northern and eastern regions, the processes will be more intense, with expected lightning and hail. It is reported that the precipitation accompanied by foggy weather conditions will gradually stop towards the evening.
Although temperature indicators promise warming up to 22 degrees in the regions, frost may be recorded in mountainous areas at night. Drivers should be cautious of foggy weather and possible difficulties on mountainous roads.