Bu məşhur müğənni Rasim Balayevin
O, verdiyi müsahibədə mərhum Xalq artisti, tanınmış aktyor Rasim Balayev ilə qohumluq əlaqəsinin olduğunu açıqlayıb. O bildirib ki, bu fakt onun üçün böyük qürur mənbəyidir:
“Çox xoşbəxtəm ki, Rasim Balayev kimi sənətkar mənim qohumumdur. Ailələrimiz arasında qız alıb-vermə də olub”.
Aynur Dadaşova əlavə edib ki, digər məşhur sənətkar Lütfiyar İmanov da ailə yaxınları sırasına daxildir: “Lütfiyar İmanov mənim xalamın qayınatası olub”.
Müğənni uzun illər sənətdə fəaliyyət göstərməsinə baxmayaraq, böyük sənətkarların yanında hər zaman həyəcan keçirdiyini də etiraf edib: “37 ildir bu sənətdəyəm, amma yaşlansam da, sənətkarların yanında həmişə çəkindim, məsuliyyət və həyəcan hiss etdim”.

In her interview, she revealed that she is related to the late People's Artist, well-known actor Rasim Balayev. She stated that this fact is a great source of pride for her:
"I am very happy that an artist like Rasim Balayev is my relative. Our families have also been connected through marriage."
Aynur Dadashova added that another famous artist, Lutfiar Imanov, is also among her close relatives: "Lutfiar Imanov was my aunt's father-in-law."
Despite having worked in the art for many years, the singer admitted that she has always felt nervous around great artists: "I have been in this art for 37 years, but even as I have grown older, I have always felt shy, responsible, and nervous around the artists."