Bu şəxslər də müəllim
“Pedaqoji fəaliyyətlə məşğul olma Qaydası”ndakı dəyişikliyə əsasən, müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqəyə buraxılacaq ali təhsilin bakalavriat səviyyəsi üzrə ixtisasların siyahısı müəyyənləşib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi (MÜTDA) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, siyahıda qeyd olunan qeyri-pedaqoji ixtisaslara sahib şəxslər müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqədə iştirak edə bilərlər. Müsabiqədə iştirakı nəzərdə tutulan pedaqoji təhsili olmayan ali təhsilli mütəxəssislər işə qəbul olunduqdan sonra müvafiq təlim kurslarına cəlb olunacaq.
Qeyd edək ki, hər il müsabiqəyə buraxılacaq ixtisasların siyahısı “Pedaqoji fəaliyyətlə məşğul olma Qaydası”nın əlavəsində qeyd edilən ixtisaslara müvafiq olaraq müəyyənləşdirilir.

These people are also teachers.
According to the change in the "Rules for Engaging in Pedagogical Activity," the list of undergraduate specialties in higher education eligible to participate in the competition for teacher recruitment has been determined.
Medianews.az reports that this information was provided by the State Agency for Pre-school and General Education (MÜTDA).
It was stated that individuals holding non-pedagogical specialties included in the list can participate in the competition for teacher recruitment. Specialists with higher education who do not have a pedagogical education but are planned to participate in the competition will be involved in relevant training courses after being employed.
It should be noted that every year, the list of specialties allowed to participate in the competition is determined in accordance with the specialties mentioned in the annex to the "Rules for Engaging in Pedagogical Activity."