Bu yollarda endirilən sürət həddi bərpa edildi -
Hava şəraiti ilə əlaqədar bir sıra yollarda endirilən sürət həddi bərpa edilərək əvvəlki vəziyyətinə qaytarılıb.
Bu barədə Medianews.az-a Daxili İşlər Nazirliyi Nəqliyyatı İntelektual İdarəetmə Mərkəzi məlumat yayıb.
Hava şəraiti ilə əlaqədar bir sıra yollarda sürət həddi endirilib, portallarda "sürüşkən yol" işarəsi aktivləşdirilib.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyi Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzindən bildirilib.
Hazırda hava şəraiti ilə əlaqədar olaraq Zığ dairəsi-Hava Limanı yolunda sürət həddi 20 km/saat, Heydər Əliyev prospekti-Mərdəkan körpüsünə qədər olan yolda isə bütün zolaqlar üzrə sürət həddi 20 km/saat endirilib.
Bununla bağlı Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən məlumat-sürət tablolarında dəyişiklik edilib. Eyni zamanda bütün tablolarda "sürüşkən yol " işarəsi qoyulub.

The speed limits that were reduced on several roads due to weather conditions have been restored to their previous status.
According to Medianews.az, the Internal Affairs Ministry's Intelligent Transport Management Center released this information.
Due to weather conditions, speed limits have been reduced on several roads, and the "slippery road" sign has been activated on the portals.
This was reported by the Internal Affairs Ministry's Intelligent Transport Management Center.
Currently, due to weather conditions, the speed limit on the Zığ circle-Airport road is 20 km/h, and on the road from Heydar Aliyev Avenue to Mardakan bridge, the speed limit is reduced to 20 km/h in all lanes.
In connection with this, the staff of the Intelligent Transport Management Center have made changes to the information-speed panels. At the same time, the "slippery road" sign has been placed on all panels.