Bu yollarda hərəkət məhdudlaşdırılır
Bildirilib ki, bu çərçivədə yol örtüyünün mövcud vəziyyəti nəzərə alınaraq Nəriman Nərimanov prospektində (Abdulla Şaiq küçəsində yerləşən geriyədönmə hissəsindən Qurban Xəlilov küçəsi istiqamətinə qədər), Təbriz küçəsində (K.Rəhimov küçəsi ilə Həsənoğlu küçəsi arasında olan hissədə - Nərimanov metrosu istiqaməti) təmir işlərinin aparılması nəzərdə tutulur.
“Qeyd olunan işlərlə əlaqədar olaraq, 22 aprel saat 23:00-dan 23 aprel saat 17:00-dək göstərilən ərazilərdə nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti qismən məhdudlaşdırılacaq.
Sürücülərdən aparılan işlərə anlayışla yanaşmaları, müvəqqəti yol nişanlarının tələblərinə və yol hərəkəti qaydalarına ciddi şəkildə əməl etmələri xahiş olunur”, - deyə məlumatda qeyd edilib.

Repair works will be carried out on some roads in Baku city.
Medianews.az reports that the State Agency of Automobile Roads has issued a statement regarding this.
It has been stated that within this framework, taking into account the current condition of the road surface, repair works are planned to be conducted on Nariman Narimanov Avenue (from the reversal section located on Abdulla Shaig Street to the direction of Gurban Khalilov Street) and on Tabriz Street (in the section between K. Rahimov Street and Hasenoglu Street - towards Narimanov metro).
"Due to the mentioned works, from April 22 at 23:00 until April 23 at 17:00, the movement of vehicles in the indicated areas will be partially restricted.
Drivers are requested to understand the ongoing works and strictly comply with the requirements of temporary road signs and traffic rules," the statement said.