“Bunu biz yox, İran özü edib”
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər veirr ki, Tramp “Air Force One” təyyarəsində jurnalistlərə ABŞ və İsrailin İrana qarşı hücumları və benzinin qiymətlərinin artması barədə açıqlamalar verib.
“Bu, 47 ildir edilməsi lazım olan işin qısa sınağıdır. Bunu icra etmək 47 ilimizi aldı. Heç bir prezident buna cəsarət etmədi. Donanmalarını məhv etmişik, indi dənizin dibindədir. Öz seçimlər idi”, - qeyd edib.
O, neft qiymətlərinin yüksələcəyini gözlədiyini, həm də çox sürətlə yenidən düşəcəyini iddia edib:
“Etdiyimiz şey təkcə ölkəmiz, İsrail və Yaxın Şərq üçün yox, eləcə də bütün dünya üçün möhtəşəm addımdır. Neft ehtiyatlarımız kifayət qədərdir. Bu vəziyyət çox tez düzələcək”.
Tramp eyni zamanda İranın Minab şəhərində qızlar məktəbinə edilən, 153 şagird və müəllimin ölümünə səbəb olan hücumu belə dəyərləndirib:

“This was not done by us, but by Iran itself”
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reported that Trump made statements to journalists on the "Air Force One" plane regarding US and Israel attacks on Iran and the rise in gasoline prices.
"This is a brief test of the work that needed to be done for 47 years. It took us 47 years to carry this out. No president dared to do this. We destroyed their navy; now it is at the bottom of the sea. It was their own choices," he said.
He claimed that he expects oil prices to rise, but also to fall again very quickly:
"What we have done is not only a great step for our country, Israel, and the Middle East, but also for the entire world. We have sufficient oil reserves. This situation will correct itself very soon."
Trump also commented on the attack on the girls’ school in Minab city, Iran, which caused the death of 153 students and teachers: