“Bunu biz yox, İran özü edib”
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər veirr ki, Tramp “Air Force One” təyyarəsində jurnalistlərə ABŞ və İsrailin İrana qarşı hücumları və benzinin qiymətlərinin artması barədə açıqlamalar verib.
“Bu, 47 ildir edilməsi lazım olan işin qısa sınağıdır. Bunu icra etmək 47 ilimizi aldı. Heç bir prezident buna cəsarət etmədi. Donanmalarını məhv etmişik, indi dənizin dibindədir. Öz seçimlər idi”, - qeyd edib.
O, neft qiymətlərinin yüksələcəyini gözlədiyini, həm də çox sürətlə yenidən düşəcəyini iddia edib:
“Etdiyimiz şey təkcə ölkəmiz, İsrail və Yaxın Şərq üçün yox, eləcə də bütün dünya üçün möhtəşəm addımdır. Neft ehtiyatlarımız kifayət qədərdir. Bu vəziyyət çox tez düzələcək”.
Tramp eyni zamanda İranın Minab şəhərində qızlar məktəbinə edilən, 153 şagird və müəllimin ölümünə səbəb olan hücumu belə dəyərləndirib:

«Это сделал не мы, а сам Иран»
Medianews.az, ссылаясь на «Qafqazinfo», сообщает, что Трамп в самолете «Air Force One» сделал заявления для журналистов по поводу атак США и Израиля против Ирана и повышения цен на бензин.
«Это короткое испытание работы, которую нужно было сделать за 47 лет. На выполнение этого ушло 47 лет. Ни один президент не осмелился сделать это. Мы уничтожили их флот, теперь он на дне моря. Это был мой выбор», – отметил он.
Он заявил, что ожидает роста цен на нефть, а также быстрого их снижения:
«То, что мы сделали, является великолепным шагом не только для нашей страны, Израиля и Ближнего Востока, но и для всего мира. Наши нефтяные запасы достаточно велики. Эта ситуация очень скоро исправится».
Трамп также прокомментировал нападение на школу для девочек в городе Минаб в Иране, которое привело к гибели 153 учеников и учителей: