Cek Nikolsonun qızı Hollivud həyatının
Amerikanın məşhur aktyoru Cek Nikolsonun qızı, aktrisa Lorreyn Nikolson müasir Hollivud elitasını sərt tənqid edib.
Hollivud - Kaliforniya ştatının Los-Anceles şəhərində yerləşən, dünya kino sənayesinin mərkəzi hesab olunan məxsusi rayondur. Hollivud Amerikanın kino sənayesinin rəmzi kimi tanınır və “Parıltılı şəhər” ("Tinsel town") adlandırılır.
Medianews.az-ın məlumatına görə, Lorreyn Nikolson “W Magazine” dərgisində çap olunan məqaləsində Hollivudu status dalınca qaçanların mühiti kimi təsvir edir.
36 yaşlı aktrisanın sözlərinə görə, Hollivud artıq öz ictimai nüfuzu sarıdan daima təşviş keçirənlərin paytaxtına çevrilib və burada adamlar status qazanmaqdan ötrü nəyə desən hazırdırlar.
Hollivud həyatını idman, zahiri görünüş, sosial status üzərində qurulmuş bir sistem kimi xarakterizə edən Lorreyn Nikolson vurğulayır ki, burada çoxları sağlamlıq məqsədilə idman etdiyini desə də, əslində niyyət cəlbedici görünməkdir. Lorreyn tanışlıq münasibətlərində də qeyri-real real gözləntilərin hökm sürdüyünü vurğulayır.
Aktrisa yazır ki, bütün bu zahiri amillər həyatın həqiqi dəyərini kölgədə qoyur və onun yerini verə bilmir: “Bu, statusun əslində nə qədər az əhəmiyyət daşıdığı deməkdir və bunu anlayanlar anlayır”.
Lorren Nikolson eyni zamanda bildirir ki, bəzi məşhur simalar mənəvi dəyərlərə sadiq qalmağı, köhnə dostluqları qorumağı da bacarır.
Lorryen əvvəllər mətbuata verdiyi müsahibələrində məşhur ailədə böyüməyin ona elə bir ciddi təsir göstərmədiyini söyləyib. Lorreynin dediyinə görə, valideynləri həmişə ona sərbəstlik verməyi üstün tutublar.
Cek Nikolson da ailədaxili münasibətlərə toxunarkən jurnalistlərə bildirib ki, valideynlər övladlarına öz yollarını tapmaqda kömək etməlidirlər.

The famous American actor Jack Nicholson's daughter, actress Lorraine Nicholson, has harshly criticized the modern Hollywood elite.
Hollywood is a special district located in Los Angeles, California, considered the center of the global film industry. Hollywood is recognized as a symbol of America's film industry and is called the "Glittering City" ("Tinsel Town").
According to Medianews.az, Lorraine Nicholson describes Hollywood in her article published in "W Magazine" as an environment of people chasing status.
According to the 36-year-old actress, Hollywood has become a capital for those who constantly worry about their social reputation, and people here are ready to do anything to gain status.
Characterizing Hollywood life as a system built on sports, appearance, and social status, Lorraine Nicholson emphasizes that although many say they exercise for health reasons, the real intention is to look attractive. Lorraine also stresses that unrealistic expectations dominate relationships.
The actress writes that all these superficial factors overshadow the true value of life and cannot replace it: "This means how little real importance status actually holds, and those who understand, understand."
Lorraine Nicholson also states that some famous figures manage to remain faithful to moral values and preserve old friendships.
Lorraine has said in previous interviews with the press that growing up in a famous family did not have such a serious impact on her. According to Lorraine, her parents always preferred to give her freedom.
Jack Nicholson, speaking about family relationships, told journalists that parents should help their children find their own path.