Cek Nikolsonun qızı Hollivud həyatının
Amerikanın məşhur aktyoru Cek Nikolsonun qızı, aktrisa Lorreyn Nikolson müasir Hollivud elitasını sərt tənqid edib.
Hollivud - Kaliforniya ştatının Los-Anceles şəhərində yerləşən, dünya kino sənayesinin mərkəzi hesab olunan məxsusi rayondur. Hollivud Amerikanın kino sənayesinin rəmzi kimi tanınır və “Parıltılı şəhər” ("Tinsel town") adlandırılır.
Medianews.az-ın məlumatına görə, Lorreyn Nikolson “W Magazine” dərgisində çap olunan məqaləsində Hollivudu status dalınca qaçanların mühiti kimi təsvir edir.
36 yaşlı aktrisanın sözlərinə görə, Hollivud artıq öz ictimai nüfuzu sarıdan daima təşviş keçirənlərin paytaxtına çevrilib və burada adamlar status qazanmaqdan ötrü nəyə desən hazırdırlar.
Hollivud həyatını idman, zahiri görünüş, sosial status üzərində qurulmuş bir sistem kimi xarakterizə edən Lorreyn Nikolson vurğulayır ki, burada çoxları sağlamlıq məqsədilə idman etdiyini desə də, əslində niyyət cəlbedici görünməkdir. Lorreyn tanışlıq münasibətlərində də qeyri-real real gözləntilərin hökm sürdüyünü vurğulayır.
Aktrisa yazır ki, bütün bu zahiri amillər həyatın həqiqi dəyərini kölgədə qoyur və onun yerini verə bilmir: “Bu, statusun əslində nə qədər az əhəmiyyət daşıdığı deməkdir və bunu anlayanlar anlayır”.
Lorren Nikolson eyni zamanda bildirir ki, bəzi məşhur simalar mənəvi dəyərlərə sadiq qalmağı, köhnə dostluqları qorumağı da bacarır.
Lorryen əvvəllər mətbuata verdiyi müsahibələrində məşhur ailədə böyüməyin ona elə bir ciddi təsir göstərmədiyini söyləyib. Lorreynin dediyinə görə, valideynləri həmişə ona sərbəstlik verməyi üstün tutublar.
Cek Nikolson da ailədaxili münasibətlərə toxunarkən jurnalistlərə bildirib ki, valideynlər övladlarına öz yollarını tapmaqda kömək etməlidirlər.

Дочь знаменитого американского актера Джека Николсона, актриса Лоррейн Николсон, резко раскритиковала современную голливудскую элиту.
Голливуд — это особый район города Лос-Анджелес в штате Калифорния, считающийся центром мировой киноиндустрии. Голливуд известен как символ американской киноиндустрии и называется "Блестящим городом" ("Tinsel town").
По информации Medianews.az, в статье, опубликованной в журнале "W Magazine", Лоррейн Николсон описывает Голливуд как среду, поглощённую погоней за статусом.
По словам 36-летней актрисы, Голливуд превратился в столицу тех, кто постоянно беспокоится о своём общественном имидже, и здесь люди готовы на всё ради приобретения статуса.
Характеризуя голливудскую жизнь как систему, построенную на спорте, внешнем виде и социальном статусе, Лоррейн Николсон подчёркивает, что многие утверждают, будто занимаются спортом для здоровья, однако на самом деле их цель — выглядеть привлекательно. Она также отмечает, что в личных отношениях здесь царят нереалистичные ожидания.
Актриса пишет, что все эти внешние факторы затмевают истинную ценность жизни и не могут её заменить: "Это означает, насколько мало на самом деле значение имеет статус, и те, кто это понимает, понимают."
Лоррейн Николсон также отмечает, что некоторые известные личности способны оставаться верными духовным ценностям и сохранять старые дружбы.
Ранее в интервью СМИ Лоррейн говорила, что рост в известной семье не оказал на неё серьёзного влияния. По её словам, родители всегда отдавали предпочтение свободе.
Джек Николсон, затрагивая вопросы внутрисемейных отношений, заявил журналистам, что родители должны помогать своим детям находить свой путь.