Cəlilabad sakini bıçaqlanıb:
Medianews.az  "Report"a istinadən xəbər verir ki, Məhəmməd Hadi küçəsində rayon sakini, 1968-ci il təvəllüdlü Qurban Qasımov bıçaqlanıb.
Yaralı rayon xəstəxanasına çatdırılıb.
Onu bıçaqlamaqda şübhəli bilinən şəxs Fərid Qasımov polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. Onların əmioğlu olduqları bildirilir.
Cəlilabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanasından "Report"un yerli bürosunun sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, bıçaqlanma səbəbilə 1968-ci il təvəllüdlü şəxs Təcili tibbi yardım şöbəsinə hospitalizasiya olunub.
Ona sol budun ayrı-ayrı hissələrinin, sağ budun aşağı hissələrinin kəsilmiş, deşilmiş yarası diaqnozu təyin edilib. Pasiyentə zəruri tibbi yardım göstərilib, müalicəsi Cərrahiyyə şöbəsində davam etdirilir, vəziyyəti stabil olaraq qiymətləndirilir.

В районе Джалилабада произошел случай ножевого ранения.
Medianews.az  Со ссылкой на "Report" сообщается, что на улице Махаммада Хади был ножом ранен житель района, 1968 года рождения Курбан Касимов.
Пострадавший был доставлен в районную больницу.
Подозреваемый в нанесении ножевого ранения Фарид Касимов был задержан сотрудниками полиции. Сообщается, что они являются двоюродными братьями.
В ответ на запрос местного бюро "Report" из Центральной районной больницы Джалилабада сообщили, что лицо 1968 года рождения было госпитализировано в отделение скорой медицинской помощи в связи с ножевыми ранениями.
Ему поставлен диагноз: резаные и колотые раны различных частей левой бедренной области и нижних частей правой бедренной области. Пациенту оказана необходимая медицинская помощь, лечение продолжается в хирургическом отделении, состояние оценивается как стабильное.