Cəlilabadda qadın qaz puluna görə anasının qulaqlarını cırdı
Medianews.az Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə şəhərin M. Hüseyn küçəsindəki fərdi evlərin birində qeydə alınıb.
37 yaşlı Nailə Xələfova (ad və soyad şərtidir) ilə anası arasında qaz borcu üstündə mübahisə yaranıb. Mübahisə zamanı Nailə hər iki əli ilə yapışaraq anasının qulaqlarını cırıb.
Zərərçəkənin polisə müraciətindən sonra Nailə saxlanılıb və barəsində cinayət işi açılıb. Təqsirləndirilən şəxs bildirib ki, 13 ildir həyat yoldaşından ayrılıb və 2 azyaşlı övladı ilə birgə Cəlilabad şəhərində anası ilə kirayədə yaşayır.
Zərərçəkən ana ifadəsində qızı ilə barışdıqlarını, ona qarşı şikayət və tələbinin olmadığını deyərək qızına cəza verilməməsini xahiş edib.
Məhkəmənin qərarı ilə Nailə Xələfova aylıq qazancının 10 faizi dövlət nəfinə tutulmaqla 6 ay müddətinə islah işləri cəzasına məhkum edilib.

В Джалилабаде женщина поссорилась с матерью из-за коммунального долга.
Medianews.az, ссылаясь на Lent.az, сообщает, что инцидент произошел в одном из индивидуальных домов на улице М. Гусейн в городе.
Между 37-летней Наилей Халафовой (имя и фамилия условные) и ее матерью возник спор из-за задолженности за газ. Во время ссоры Наиля схватила мать за уши обеими руками и сорвала их.
После обращения пострадавшей в полицию Наиля была задержана, в отношении нее возбуждено уголовное дело. Обвиняемая заявила, что 13 лет назад развелась с супругом и живет вместе с двумя малолетними детьми в Джалилабаде, снимая жилье у матери.
Пострадавшая мать в своем заявлении сообщила, что примирилась с дочерью, не имеет к ней претензий и просит не наказывать дочь.
По решению суда Наиля Халафова была приговорена к исправительным работам сроком на 6 месяцев с удержанием 10 процентов от ежемесячного заработка в пользу государства.