Çempionlar Liqasında antirekorda
"Bavariya"nın qapıçısı Manuel Noyer UEFA Çempionlar Liqasında (ÇL) pley-off mərhələsinin antirrekordu ilə diqqət mərkəzinə düşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ESPN məlumat yayıb.
Bildirilib ki, ÇL-in yarımfinal mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində PSJ ilə qarşılaşmada (4:5) qolkiper bir dəfə belə seyv edə bilməyib. Parislilər qapı çərçivəsinə beş dəfə zərbə vurublar və hamısı qolla nəticələnib.
Qeyd olunur ki, ÇL-də daha əvvəl belə uğursuz qapıçı performansı uzaq 2000-ci ilə aiddir. Həmin vaxt "Çelsi"nin qapıçısı Ed de Quy "Barselona" ilə görüşdə bir seyv belə etmədən beş top buraxıb.//Oxu.Az

"Bayern" goalkeeper Manuel Neuer has attracted attention with an anti-record in the UEFA Champions League (UCL) play-off stage.
Medianews.az reports that this information was released by ESPN.
It was stated that in the first leg of the UCL semi-final against PSG (4:5), the goalkeeper could not make a single save. Parisians shot on target five times, and all resulted in goals.
It is noted that such an unsuccessful goalkeeper performance in the UCL dates back to the year 2000. At that time, Chelsea’s goalkeeper Ed de Goey conceded five goals without making a single save against Barcelona.//Oxu.Az